Z chudoby do finále Worlds. Příběh čínského supertalentu Huanfenga
League of Legends Článek Z chudoby do finále Worlds. Příběh čínského supertalentu Huanfenga

Z chudoby do finále Worlds. Příběh čínského supertalentu Huanfenga

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

3. 11. 2020 14:30

Tang "huanfeng" Huan-Feng se spolu se svým týmem Suning dostal do finále Worlds. Šlo o největší překvapení letošních Worlds. JD Gaming ani Top Esports nestačili na své čínské bratry. Suning sice ve finále proti DWG nezvítězili, i tak si získali srdce mnoha fanoušků. Právě mladé ADC zaujalo velkou část fanoušků. Zde je jeho příběh.

Tang „huanfeng“ Huan-Feng se narodil 20. května 2001 v Dongxingu v regionu Guangxi. Dětství neměl tento čínský hráč vůbec jednoduché. Jeho rodiče se často hádali a mladého Huanfenga zatahovali do svých problémů.

Otec zanedlouho rodinu opustil. Mladý Tang žil jen se svou matkou. Ta jednoho dne přišla domů, sbalila si své věci a bez jediného slova opustila svého dvanáctiletého syna. Ten tak zůstal sám. Měsíčně dostával pramalou částku od svého otce, po kterém v domě zůstala jediná věc - počítač. Počítač, na kterém začal Tang s hraním League of Legends.

Huanfeng zůstal se svým otcem v kontaktu. Jeden rok byl přizván na rodinou oslavu nového roku, kde se setkal se svými vzdálenými příbůznými. S dvěma z nich hrál do rána League of Legends a společně si slíbili jeden cíl. Stát se profesionály. Tak začala trnitá cesta čínské hvězdy.

Huanfeng míří na vrchol • Foto Riot Games

Tang trávil veškerý volný čas za počítačem, když trénoval League of Legends. To dokázal skloubit s premianstvím ve své třídě, kde dosahoval výborných studijních výsledků. Bůhví, kam se mohl se svými znalostmi a pílí ve studiu dostat. LoL však dostalo přednost. V prvním semestru střední školy ukončil Huanfeng studium a šel si za svým snem.

Po nějaké době se dostal pod vrchol čínské soloQ a začal hledat místo na profesionální scéně. Bohužel, od týmů se mu jen málokdy dostalo odpovědi, která když už přišla, nebyla pozitivní.

Vlastník internetové kavárny v čínském městě Yinchuan chtěl založit svůj vlastní League of Legends tým a Huanfengovi nabídl pozici ADC. Mladík nabídku přijmul a opustil své domovské město a přestěhoval se 2626 kilometrů severně.

Huanfeng s týmem Suning • Foto Riot Games

V jeden moment se k Tangově novému týmu přidal bývalý hráč z nejvyšší čínské ligy LPL. „Nikdy se do LPL nedostaneš, nemáš šanci,“ říkal Huanfengovi. Toho toto prohlášení nerozhodilo a dál tvrdě makal.

Se svým celkem se kvalifikoval do druhé čínské ligy s názvem LDL. Tým se přestěhoval do krásné vily, kde se měl konečně naplno rozjet a dojít do LPL. Jenže. Vlastník celku koupil vilu za peníze z prodeje slotu v LDL. Po zjištění Huanfeng tým opustil a vrátil se domů.

Mladého ADC si všiml tým WuDu, který nabídl Tangovi místo v sestavě. V prvním splitu LDL se celku nedařilo špatně a Huanfeng začal pracovat o to víc. Připojil se ke korejskému serveru, kde se dostal do Challengeru. Byl to obří úspěch. V ten samý den, kdy se Huanfeng dostal do korejského challengeru, ho však WuDu vyškrtnulo ze sestavy.

Tangův bývalý spoluhráč z WuDu naštěstí nenechal schopnosti mladého talentu bez povšimnutí a zajistil mu místo v Invictus Gaming Young, B-týmu čerstvých světových šampionů. Ze začátku nebyl Huanfeng spokojený, s příchodem nového kouče se však proměnil v naprostou mašinu a zvítězil v LDL.

Huanfeng prožil těžké dětství • Foto Riot Games

Po triumfu v LDL se snažil Huanfeng připojit k jednomu z LPL celků. Bohužel, nervozita se dostavila a téměř všechny týmy ho odmítly. Všechny, až na jediný.

Od jarního splitu čínské LPL byl Tang „huanfeng“ Huan-Feng součástí Suning. Zbytek je historie.

Po úspěšné letní části LPL se Suning kvalifikovali na Worlds jako třetí seed z LPL. Ovládli svou skupinu, ve čtvrtfinále a semifinále porazili JD Gaming a Top Esports. Ve finále sice nestačili na korejské DAMWON Gaming, i tak šlo o neskutečný výsledek mladého celku.

Vícemistr světa se po zveřejnění originálního anglického článku spojil s jeho autorem. „Tvůj příběh má konec. Můj skončí poté, co se stanu nejlepším hráčem League of Legends na světě.“

Související články