Worlds 2022: Sen o postupu se rozplynul. Fnatic se po čtyřech prohrách v řadě s turnajem loučí
League of Legends Článek Worlds 2022: Sen o postupu se rozplynul. Fnatic se po čtyřech prohrách v řadě s turnajem loučí

Worlds 2022: Sen o postupu se rozplynul. Fnatic se po čtyřech prohrách v řadě s turnajem loučí

Kateřina Sauerstromová

14. 10. 2022 10:00

Nadějný start, smutný konec. Fnatic nedokázal navázat na dřívější úspěšné výsledky a ve skupinové části Worlds 2022 končí na třetím, nepostupovém místě.

Tým s českým midařem Markem “Humanoid” Brázdou si své místo ve skupině musel vybojovat v kvalifikační části. Fnatic se zkušeně zhostil role favorita a po jediné prohře se kvalifikoval do ostré, skupinové části Worlds 2022.

Postup byl na dosah

Velikánům z T1, EDward Gaming a Cloud9 dokázal v první části skupinových zápasů konkurovat a jediný, kdo úspěšně zastavil oranžovou sílu, byl EDward Gaming. Do odvetných zápasů tak Fnatic nastupoval s nadějným skóre 2-1 a tedy velkou šancí na postup.

V druhé části skupinových zápasů ale nastal nejhorší možný scénář. Fnatic prohrál první zápas s Cloud9, který byl vzhledem k síle skupinových soupeřů brán jako nutný pro postup ze skupiny. Nic na tom nezměnil ani následný zápas proti T1. Fnatic ze začátku držel tempo, ale T1 předvedli jednu ze svých nejlepších her na turnaji a Fnatic suverénně porazili.

Finální tečkou se pro Fnatic stal zápas s EDward Gaming. Výkonostní rozdíl byl ale patrný od začátku zápasu kdy EDG předvedlo mnohem lepší poziční hru. Flandre (EDG top) a Scout s Akali (EDG mid) si dokázali pohlídat slabého Apheliose v podání Upseta (Fnatic bot) a prostor nedostal ani Humanoidův Viktor (Fnatic mid). Souboje tak většinou skončily ještě než vůbec začaly a Fnatic ztratil kontrolu nad hrou mnohem dříve, než došlo k explozi nexusu.

Následovat budou zápasy ostatních skupin, kde se o postup mimo jiné porve G2 a dosud neporažení borci z Rogue. O výhru aspoň jednoho zápasu se v odvetné části pokusí 100 Thieves, Evil Geniuses a GAM Esports.

Související články