League of Legends Článek Worlds 2021: V čem excelují evropské týmy a Carzzy s Humanoidem?

Worlds 2021: V čem excelují evropské týmy a Carzzy s Humanoidem?

njc

14. 9. 2021 14:45

Esportový svátek roku se blíží. Přesně za tři týdny začínají Worlds, jeden z největších turnajů elektronického sportu, který běžně sledují destíky milionů lidí po celém světě. Soutěžit budou také dva Češi - Marek „Humanoid“ Brázda a Matyáš „Carzzy“ Orság. Jací šampioni jim nejvíc vyhovují? A v čem vynikají? 

S podrobným statistickým představením jednotlivých týmů na Worlds 2021 přišel u/LucidDreams27 na Redditu. U všech 22 týmů, které se utkají na Islandu o desítky milionů korun, ukázal nejčastěji pickované a banované šampiony, v čem jsou jednotlivé týmy dobré, a v čem naopak zaostávají za konkurencí.

Pochopitelně nemůže chybět ani evropský celek MAD Lions, jehož barvy reprezentuje dvojice Čechů. Midlaner Humanoid a ADC Carzzy jedou na Worlds jako součást nejlepšího týmu z LEC a často jsou tipováni jako jeden z top 5 týmů na šampionátu.

Z grafu u týmu MAD Lions je jasná jedna věc - když jsou borci kolem Humanoida a Carzzyho na serveru, uvidí diváci hodně killů. Co se týče objectivů, v early game na tom nejsou MAD Lions tak dobře.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Humanoid lepší než Faker! Korejci řadí českého midlanera vysoko

Humanoid se na midlane nejčastěji vytasil s Ryzem (4W 1L), Carzzy si rozumí s Ezrealem (4W 4L). Zajímavá je také statistika šampionů zabanovaných proti MAD Lions. V top 3 se totiž nachází pouze bany proti Carzzymu, tudíž ADC.

Grafika také ukazuje, že Carzzy sice po patnácté minutě nedostává tolik farmy jako ostatní ADC v LEC, přesto si dokáže poradit a stojí za 27,2% damage svého týmu. Na druhé straně Humanoid patří mezi nejlepší farmáře v Evropě.

Statistiky týmů na letošních Worlds • Foto u/LucidDreams27

V obecných statistikách týmů jsou nejvyrovnanější Fnatic. Daří se jím v prvních turretech, dracích i zabitích. Mezi nejčastější picky patří Sylas, Renekton či Viego, v banu pak přistává Varus.

Od Fnatic se přesuneme do extrému Rogue. Těm se absolutně nedaří zajisit draky, naopak první věž často zničí oni. Ukazuje se také hlavní carry Rogue, kterým je Emil „Larssen“ Larsson.