Vyřadil je na Worlds, nyní Armut posiluje sestavu MAD Lions. Ta je tak kompletní
League of Legends Článek Vyřadil je na Worlds, nyní Armut posiluje sestavu MAD Lions. Ta je tak kompletní

Vyřadil je na Worlds, nyní Armut posiluje sestavu MAD Lions. Ta je tak kompletní

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

28. 11. 2020 15:30

Přestupové šílenství evropského LEC se pomalu uklidňuje, týmy se začínají kompletovat a predikce se hromadí. Pátý dílek skládačky představili také MAD Lions, kteří po nepovedeném představení na Worlds vystřídali topside. Javier „Elyoya“ Prades jde do jungle, na toplane bude válčit İrfan Berk „Armut“ Tükek.

21letý Turek není pro hráče ani fanoušky MAD Lions nikým neznámým. Teprve před dvěma měsíci se ještě v barvách SuperMassive Esports rval právě proti borcům v modro-žluté o postup do hlavní části světového šampionátu.

Především Armutův Malphite byl pak důvodem překvapivého vítězství SUP 3:2, čtvrtý seed z Evropy si balil kufry, turecký celek šel do finále, kde podlehl Unicorns of Love.

Turci zanechali dojem nejen na expertech a divácích, ale i na svých soupeřích. Turecký region je plný talentu, nejeden evropský špíler se vyšplhal do LEC právě přes TCL.

Armut je však prvním, pro kterého je TCL domovským regionem a postupuje přímo do špičkové evropské soutěže. V sestavě MAD Lions střídá Andreie „Orome“ Popu, rumunského topaře, který opouští organizaci po osmnácti měsících.

Turecký top laner je oproti Oromemu někým, kdo může svým carry playstylem zvrátit misky vah na stranu svého týmu. Spolu s novým junglerem mohou vytvořit nebezpečný tandem, který by mohl hned v příštím roce konkurovat těm nejlepším. MAD Lions vsadili na talent, cílem bude udržení se mezi absolutní evropskou elitou.

Sestava MAD Lions pro rok 2021:
İrfan Berk „Armut“ Tükek
Javier „Elyoya“ Prades
Marek „Humanoid“ Brázda
Matyáš „Carzzy“ Orság
Norman „Kaiser“ Kaiser

Související články