FIFA 21 Článek Vůdce Kúdela? Fanoušky Rangers vyprovokovala FIFA 21 s novým atributem pro slávistu

Vůdce Kúdela? Fanoušky Rangers vyprovokovala FIFA 21 s novým atributem pro slávistu

njc

23. 3. 2021 15:55

Kauza Kamara vs. Kúdela po vyostřeném duelu Evropské ligy mezi Rangers a pražskou Slavií hýbe nejen celým fotbalovým světem, ale i tím herním. Nejenže se pod příspěvky na sociálních sítích EA Sports skotští fanoušci doprošují odstranění karty českého stopera, další vlna nenávisti se strhla po aktualizaci hry, ve které byl Ondřeji Kúdelovi přidán atribut vůdcovství.

„Hráč, který rasisticky urazil hráče Rangers, dostal vlastnost vůdce den po zápase,“ stojí v příspěvku na sociální síti Reddit. Ten se na komunitní stránce s více než 500 tisíci uživateli dostal na první místo, pod postem diskutuje více než pět stovek hráčů.

Tady to mezi Kúdelou a Kamarou všechno začalo. • Foto Reuters

Skotští fanoušci na výsledek investigace celého případu mezi slávistickým Ondřejem Kúdelou a glasgowským Glenem Kamarou čekat nemusejí, mají jasno. Chyba je na straně českého fotbalisty, který u nich získal nálepku hlavního nepřítele. Presumpce neviny v tomto případě neexistuje.

Ne všichni z komentujících však okamžitě naskočili na vlnu nenávisti.

"Je už potvrzené, že jej opravdu rasisticky urážel, nebo jde o pouhé spekulace?" ptá se jeden z gamerů.

Celá situace rozdělila fotbalovou a hráčskou obec, na výsledek vyšetřování UEFA si budeme muset ještě počkat.

Podle informací jednoho z přispěvatelů však Kúdela nedostal plusový atribut po incidentu s Kamarou, avšak několik dní předtím.

Ondřej Kúdela ve FIFA 21 • Foto Reddit

Související články