VIDEO: Top 5 pentakillů v historii světového šampionátu v League of Legends
League of Legends Článek VIDEO: Top 5 pentakillů v historii světového šampionátu v League of Legends

VIDEO: Top 5 pentakillů v historii světového šampionátu v League of Legends

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

6. 11. 2020 18:20

Pentakill potěší každého. Ať jde o soloQ, či Clash, zabití všech pěti nepřátel nabudí všechny. A když se něco takového povede na největším turnaji v League of Legends, hráč se zapíše do historie.

5) Pověstná NL Jinx

Hsiung "NL" Wen-An se spolu se svými spoluhráči postaral o největší úspěch regionu LMS.

Na Worlds 2015 se Flash Wolves postoupili ze skupiny i díky parádní Jinx již zmíněného ADC. Svou sílu předvedl proti CLG a připsal si svůj první pentakill v kariéře.

4) Baron -> Penta

Darius byl po updatu v srpnu roku 2015 jedním z nejsilnějších šampionů. Spolu s dalšími Juggernauty byl nejkontestovanějším pickem celých Worlds.

V prvním zápase čtvrtfinálové série Origen proti Flash Wolves přišel Darius do rukou Paulu "sOAZ" Boyerovi a ten si poradil se všemi protihráči.

3) Imp posílá TSM na letiště

Sestava korejského týmu Samsung White ze čtvrté sezóny je všeobecně považovaná za nejlepší v historii.

Na světovém šampionátu si hravě poradili s každým, kdo jim přišel do cesty. Ve čtvrtfinále proti TSM si Gu "imp" Seung-bin připsal svůj druhý pentakill na světovém šampionátu.

2) Finálový pentakill

Teprve před týdnem jsme poznali světové šampiony za rok 2020. Stali se jimi borci z DAMWON Gaming, kteří ve finálové sérii přehráli Suning.

Čínský tým nejdříve s Korejci držel krok, což potvrdil ve druhé hře, kdy Chen "Bin" Ze-Bin zakončil hru pentakillem.

1) Viper proti mistrům

Griffin vstupovali na Worlds 2019 jako jeden z největších favoritů. Bohužel, po interních konfliktech šla forma týmu rapidně dolů a Griffin vypadl hned ve čtvrtfinále.

Jediným světlý okamžik čtvrtfinálové série patřil Parku "Viper" Do-hyeonovi. Xayah patří mezi jeho oblíbené šampiony, což ukázal ve třetí hře BO5.