Veterán Zven opouští Cloud9, na LCS Summer Split 2021 jej nahradí Australan K1ng
League of Legends Článek Veterán Zven opouští Cloud9, na LCS Summer Split 2021 jej nahradí Australan K1ng

Veterán Zven opouští Cloud9, na LCS Summer Split 2021 jej nahradí Australan K1ng

Kateřina Sauerstromová

31. 5. 2021 10:56

Severoamerická organizace oznámila pro nadcházející Summer Split velké personální změny, které se netýkají pouze hráčů.

Calvin „K1ng” Truong nahradí v základní sestavě Jespera „Zven” Svenningsena, který se po dvou letech v hlavním týmu přesune do akademie Cloud9. Alfonso „Mithy” Rodríguez se z pozice strategického kouče posune na post hlavního trenéra. Dosavadní hlavní kouč Kim „Reignover” Yeu-jin bude Alfonsův asistent.

Změny na bot lane jsou pro mnoho fanoušků velkým překvapením, protože tato pozice neodmyslitelně patřila už od listopadu 2019 Zvenovi. Dánský hráč je považován za jednoho z nejlepších bot lane hráčů na světě, čemuž bohužel neodpovídaly jeho výkony během Mid-Season Invitational 2021. 

Cloud9 tak dá raději šanci K1ngovi, který prokázal své schopnosti jak v Akademické lize, tak v turnaji LCS Proving Grounds. Pro australského hráče to bude vůbec první zážitek s League Championship Series, otázkou tedy bude, jak se s tlakem vyrovná. Pokud se změna neosvědčí, je pravděpodobné, že se Zven opět vrátí na jeho pozici.

Další velká změna proběhla v trenérských řadách. Minulý split byl v pozici hlavního trenéra Reignover, který předtím trénoval Cloud9 Academy, nyní ale jeho post zastoupí Mithy. Jeden z důvodů, proč byl jihokorejský trenér vystřídán, je špatná psychická stránka. Sám Reignover si stěžoval, že vůdči role má neblahý dopad na jeho duševní zdraví.

„Před Mid-Season Invitational za mnou Reignover přišel, aby mi oznámil, že pozice hlavního trenéra si vybírá daň na jeho psychickém zdraví,” sdělil Jack Etienne, CEO Cloud9. Výměna na postu trenéra může být pro Cloud9 krokem vpřed, protože Mithy je přirozeným lídrem už od dob, kdy byl sám profesionálním hráčem. 

LCS Summer Split začíná už 4.6. 2021, Cloud9 se v prvním zápase střetne s týmem Golden Guardians.

Související články