Velká paráda! Každoroční vrchol esportu by se měl přesunout do Evropy
League of Legends Článek Velká paráda! Každoroční vrchol esportu by se měl přesunout do Evropy

Velká paráda! Každoroční vrchol esportu by se měl přesunout do Evropy

njc

24. 8. 2021 11:00

Letošní světový šampionát v League of Legends se v Číně podle posledních informací konat nebude! Web upcomer.com věří, že oficiální prohlášení Riot Games o přesunu Worlds do Evropy by mělo vyjít do světa v nejbližších dnech. Po MSI na Islandu tak jde o letošní druhý velký evropský event.

Ještě na konci minulého týdne pracovaly týmy na zajištění čínských víz pro své hráče, plány se ale přibližně měsíc a půl před startem mistrovství světa mění. Riot Games se podle upcomer.com setkali s problémy spojenými s přesunem svého produkčního týmu do Číny a rychle se tak hledalo nové řešení.

Tím by měla být Evropa. Starý kontinent hostil naposledy světový šampionát v roce 2019, kdy se finále odehrálo v Paříži, naposledy před zaplněným publikem. Tehdy se v boji o zlato představili G2 Esports a FunPlus Phoenix, čínský celek přejel domácí favority 3:0.

Bližší informace ohledně místa konání a případné přítomnosti fanoušků zatím nejsou známy. Podle upcomer.com by měl vývojář League of Legends s oficiálním prohlášeném přijít během úterý.

Související články