Trable hodiny před začátkem turnaje, německá hvězda Fnatic jede domů
League of Legends Článek Trable hodiny před začátkem turnaje, německá hvězda Fnatic jede domů

Trable hodiny před začátkem turnaje, německá hvězda Fnatic jede domů

njc

11. 10. 2021 11:00

Z urgentních rodinných důvodů musel Elias „Upset“ Lipp opustit Reykjavík a vrátit se ke své rodině do Německa. Informace o Upsetově odloučení od týmu Fnatic přišly jen několik hodin před začátkem největšího turnaje světa League of Legends. Evropský celek se bude muset prozatím obejít bez své největší hvězdy, na pozici ADC nastoupí Louis „Bean“ Schmitz.

„Upset se musel vrátit zpět domů a prozatím nebude startovat za Fnatic v základních skupinách Worlds,“ stojí v oficiálním prohlášení týmu Fnatic. Ten se s problémem ve svých řadách potýká v den začátku Worlds, již v 15:00 začíná zápas evropského manšaftu proti korejským Hanwha Life Esports.

Fnatic odehrají první várku svých špílů do středy. V úterý se na Summoner's Riftu utkají s RNG, další den pak nastoupí proti PSG Talon.

Elias „Upset“ Lipp patřil v roce 2021 mezi to nejlepší, co mohla evropská League of Legends scéna nabídnout. Německé ADC mělo největší KDA během základní části i play off letního splitu LEC a bylo jedním z hlavních důvodů, proč se Fnatic na Worlds vůbec kvalifikovali.

O případném návratu Upseta do sestavy Fnatic na letošních Worlds zatím nejsou známy bližší informace, hlavní je především zdraví a bezpečí rodiny německého hráče.

Související články