Tohle ztratilo smysl, říká šampion. Co řekl Doublelift o své budoucnosti v LoL?
League of Legends Článek Tohle ztratilo smysl, říká šampion. Co řekl Doublelift o své budoucnosti v LoL?

Tohle ztratilo smysl, říká šampion. Co řekl Doublelift o své budoucnosti v LoL?

Kateřina Sauerstromová

6. 8. 2021 20:14

Bývalý profesionální hráč Yiliang „Doublelift“ Peng v nedávném vlogu prozradil podrobné informace týkající se budoucnosti jeho streamovací kariéry.

Doublelift se musel potýkat se zdravotními problémy. On i jeho přítelkyně se nakazili delta variantou koronaviru. Stav jeho partnerky byl rapidně horší, což mělo na Yilianga neblahý psychický dopad.

Následně se rozpovídal o svém aktuálním postoji ke streamování a k League of Legends obecně. Vysvětlil, že je ve fázi, kdy nechce streamovat pro peníze. Živé vysílání dělal proto, že ho to bavilo a zároveň, jak sám řekl, vyplnil díru na scéně.

Doublelift si totiž stojí za tím, že scéna League of Legends postrádá osobnosti, které by měly o hře opravdový přehled a dokázaly divákům osvětlit i zákulisní fungování profesionální scény. Jako hráč s desetiletými zkušenostmi z LCS je bezesporu jedním z nejpovolanějších, což se také odrazilo na jeho popularitě.

Fanoušky nicméně nepotěší zpráva, že si veterán League of Legends plánuje dát dlouhou pauzu od solo queue. Jeho obvyklým cílem bylo dosažení Challengeru. Když se jednu dobu zasekl na ranku Diamond, měl jasný cíl posunout se výš, streamování jej bavilo a byl s hraním spokojený, aktuálně ale postrádá ve hře jakýkoliv smysl.

„Když hraju solo queue bezmyšlenkovitě a bez jakéhokoliv cíle, přináší mi to akorát pocit, že ztrácím čas. Přemýšlel jsem nad tím, jestli mi solo queue něco přináší a jestli je vůbec něco, co mě na ní baví,“ objasnil Doublelift důvod herní pauzy.

Doufá, že se k League vrátí s novým přístupem a čistou hlavou. Počítá s tím, že bude ve hře po delší odmlce opravdu špatný, touha se zase zlepšovat mu ale opět nastaví cíl, za kterým si půjde a hra ho, jak sám doufá, začne opět naplňovat.  

Doublelift na závěr poznamenal, jak moc mu League of Legends ubíralo na energii. Rád by vytvářel i jiný obsah, v plánu měl například vlastní podcast a více edukativních videí, tak snad na to během pauzy konečně najde čas a sílu.

Související články