FIFA 21 Článek The Johny se stává content creatorem, ve Spartě zůstává i nadále

The Johny se stává content creatorem, ve Spartě zůstává i nadále

njc

1. 10. 2021 10:45

Jedna z nejznámějších tváří české FIFA scény hlásí změnu. Jan „The Johny“ Hradil se stává content creatorem, i nadále však bude reprezentovat barvy AC Sparta Esports. „Pozice content creatora je pro mě hodně zajímavá a rozhodl jsem se jí dát přednost před pozicí klasického esport hráče," vysvětluje Johny své rozhodnutí.

„Johnymu jsme nabídli jak prodloužení stávající smlouvy esport hráče, tak i nově pozici content creatora s tím, že necháme rozhodnutí plně na Johnym,“ říká Pavel Kubát, manažer AC Sparta Esports.

Jeden z nejznámějších FIFA hráčů české scény se rozhodl pro druhou možnost. Nadále bude hrát turnaje a víkendové ligy, kompetitivní hraní už však nebude hlavní náplní jeho práce.

„Pozice content creatora je pro mě hodně zajímavá a rozhodl jsem se jí dát přednost před pozicí klasického esport hráče. Hlavním důvodem je, že budu moci ukázat dění za oponou nejen esport týmu, ale také hlavního týmu Sparty,“ popisuje svou novou roli v týmu sám Jan „The Johny“ Hradil. „Víkendové ligy a zajímavých turnajů se budu v dresu Sparty nadále účastnit, ale už to pro mě nebude hlavní náplní v rámci mojí pozice ve Spartě,“ potvrzuje Johny.

„Vnímáme to pro Johnyho jako krok vpřed, protože se jedná po vzoru zahraničních klubů o prvního placeného content creatora/influencera v našem klubu. Johny i nadále bude mít povinnosti v rámci našeho esport týmu, ale v trochu pozměněné formě,“ vysvětluje Kubát. „Zároveň bude zapojen i do aktivit u hlavního týmu Sparty,“ doplňuje samozvaný manažer roku PK10.

Johny už by tak zároveň neměl být pod enormním tlakem ze strany komunity, která jeho výsledky dlouhodobě kritizovala. Teď bude jeho denním chlebem vytváření obsahu pro fanoušky.

„Věříme, že se nám společně podaří nastavit tuto pozici tak, že fanouškům přineseme speciální obsah a lépe jim tak přiblížíme Spartu jako takovou,“ těší se Pavel Kubát.

The Johny se stává content creatorem • Foto AC Sparta Esports

Související články