Světový šampionát podle všeho zná svůj domov. Kde se uskuteční?
League of Legends Článek Světový šampionát podle všeho zná svůj domov. Kde se uskuteční?

Světový šampionát podle všeho zná svůj domov. Kde se uskuteční?

njc

31. 8. 2021 12:50

Jeden z nejprestižnějších esportových turnajů a největší soutěž v League of Legends se měsíc před svým začátkem potýká s problémy. Worlds nejdříve musely být přesunuty do Evropy, teď se hledá země, kde by se mohly odehrát. A to se podle informací dotesports.com povedlo.

Miliony diváků z celého světa sledují každý rok boje těch nejlepších týmů na Worlds.Obří prize pool, úžasné životní příběhy a především parádní League of Legends.

Soutěž o odměny v řádech desítek milionů korun se ale v posledních letech potýká s problémy způsobenými koronavirovou krizí. Na posledním turnaji byli fanoušci přítomni pouze na finále, nyní se pravděpodobně nepodívají na žádný ze špílů.

Letošní šampionát se měl znovu odehrát v Číně, jenže koronavirová opatření Riot Games znemožnila organizaci Worlds na původním místě. Záchranou se stala Evropa, kde je situace s vízi jednodušší a všichni hráči by tak měli mít možnost se turnaje zúčastnit.

Teď je ještě třeba najít konkrétní zemi, která by se stala útočištěm všech 24 celků ze všech koutů světa. Podle Pabla Suáreze se to nejlepší League of Legends vrátí na Island.

Severská země již letos hostila MSI, druhý nejprestižnější turnaj v LoL. Ohledně dostupnosti Worlds pro fanoušky nemají dotesports.com přesnější informace, vše však nasvědčuje tomu, že se hráči opět přesunou do „bubliny“ - šampionát by se tak odehrál bez diváků.

 

Související články