League of Legends Článek Střídání fotbalových gigantů. Chystá se klub z Manchesteru do LEC?

Střídání fotbalových gigantů. Chystá se klub z Manchesteru do LEC?

njc

24. 6. 2021 10:40

Koupě místa v jedné z největších soutěží League of Legends není žádná levná záležitost. Schalke 04 prodává po pádu svého fotbalového týmu z Bundesligy slot v LEC. Podle informací z Twitteru by však evropské LoL o svůj fotbalový celek přijít neměla.

Celosvětová krize se nevyhnula ani jednomu z nejtradičnějších klubů v Německu. Globální ekonomické problémy spojené s prvním sestupem do 2. Bundesligy po třiceti letech znamenají, že Schalke se hodí každá koruna. Návrat mezi fotbalovou elitu je prioritou, vedlejší projekty se stávají obětí honu za Bundesligou.

Jedním takovým je organizace v League of Legends. LEC stojí pořádný balík, to je všeobecně známý fakt. A za místo v něm se platí zlatem. Schalke konkrétně cenovku ustanovilo na 30 milionů euro (762 milionů korun).

Podle dřívějších informací byli S04 domluveni s Team BDS, screenshoty z Twitteru však napovídají příchodu dalšího velkého evropského klubu do LEC.

Tim Reichert, výkonný ředitel S04 esports, retweetnul ve středu tweet Man City Esports. Něco velkého se blíží, ve čtvrtek 24. 6. v 19:00 má modrý tým z Manchesteru pro své fanoušky připravenou bombu. Půjde právě o deal mezi Schalke 04 a Manchesterem City?

Výkonný ředitel S04 esports svůj retweet po chvilce odstranil, což jen dodává teorii na důvěryhodnosti.

Připojí se Manchester City Esports k týmům v LEC • Foto Twitter

Související články