Slavia vstupuje do esportu. Angažovala FIFA hráče Kobbyho, další bude hledat
FIFA 21 Článek Slavia vstupuje do esportu. Angažovala FIFA hráče Kobbyho, další bude hledat

Slavia vstupuje do esportu. Angažovala FIFA hráče Kobbyho, další bude hledat

msl

24. 3. 2020 12:00

Fotbalová Slavia následuje konkurenty z branže a pouští se do esportových vod. Prvním členem je Martin "kobbycz" Strnad. "Další budeme v následujících měsících hledat mezi vámi fanoušky!" oznámil klub. O FIFA tým Slavie se budou starat profesionálové z Brute.

"Klub si uvědomuje významnou roli nových trendů jak ve společnosti, tak i ve světě sportu a rozhodl se po vzoru předních světových klubů přidat do dynamicky rozvíjejícího světa esports. Vstup je načasován i s ohledem na aktuální karanténní situaci, protože bychom rádi fanouškům v těchto náročných dnech přiblížili Slavii více alespoň tímto způsobem," oznámila Slavia na svém oficiálním webu.

Zároveň doplnila, že se chce v tématu esportu zaměřit také na informovanost v oblastech zdraví, stravování, či cvičení.

„Být prvním hráčem slávistického esports týmu je pro mě velká čest. Už od mala jsem velký fanoušek Slavie a vždy jsem chtěl být její součástí. Jsem tak rád, že se to nakonec povedlo aspoň takhle přes FIFU, když ne přes reálný fotbal,“ řekl Kobbycz, který se v minulém roce pravidelně účastnil offline finálových akcí CZC.cz iSport LIGY a v e:Lize vybojoval stříbrné medaile právě v dresu Slavie.

„Cílem je vyhrávat turnaje tady u nás v Česku, a pak určitě i prorazit na nějaký mezinárodní turnaj,“ má jasno Kobbycz.

Související články