Šest pokusů, jediná výhra. Sinners jsou daleko od postupu, jaká je situace eSuby?
League of Legends Článek Šest pokusů, jediná výhra. Sinners jsou daleko od postupu, jaká je situace eSuby?

Šest pokusů, jediná výhra. Sinners jsou daleko od postupu, jaká je situace eSuby?

njc

30. 3. 2021 08:55

První den zástupců česko-slovenského League of Legends na European Masters Play-In nevyšel podle představ. Sinners ani eSuba se nemohou těšit z nijak jednoduchého losu, jediné vítězství z šesti mačů je ale i tak zklamáním. „Není to fajn pocit, vyhrávat early game a vždy nakonec prohrát,“ mrzelo Jakuba „Garp“ Novotného, toplanera Sinners. Druhý den bude pro tuzemské jedničky a dvojky ve znamení velkého dotahování.

Těžko se bude Sinners překonávat především prohra v závěrečném zápase prvního dne proti Fnatic Rising, kdy v 18. minutě vedli o luxusních pět tisíc goldů, což většinou znamená konec hry. Z takového deficitu se jen těžko vrací.

Bohužel, „B“ týmu Fnatic se to podařilo. Pokažený dive na midlane znamenal Barona, jenž obrátil vývoj hry. Goldový rozdíl byl tentam a zkušený tým Fnatic Rising si výhru nenechal utéct. „Nevím, co říct, zítra budeme bojovat ještě víc,“ nevzdává se Lukáš „PiOk“ Lőrinc.

Vrchol prvního dne European Masters přišel pro české fanoušky během špílu eSuby s  FC Schalke 04 Evolution. Další z rezervních týmů jednoho z celků bojujících v LEC se dlouho držel v mírném vedení, po nevyužitém Baron buffu od eSuby se zdálo, že přichází další throw.

Naštěstí, teamfight v 26. minutě si eSubáci zkušené pohlídali, odchytili dva soupeřící borce a o dvě minuty později již pushovali base Schalke 04. „Moje botlane je prostě moc dobrá,“ těšilo Petra „Adiss“ Pavlíčka. 

Sinners (0-3) i eSuba (1-2) ještě mají šanci na postup, pokud ale budou chtít postoupit do hlavní fáze European Masters, budou muset přeřadit na vyšší rychlostní stupeň a nekompromisně přetvářet svůj gold lead ve vítězství.

Ve skupině A, kde se rve také eSuba, mají dvě skvadry skóre 2-1, druhá polovina pak 1-2. Situace je tak otevřená a „modrá krev“ nemusí zoufat.

Výsledky prvního dne European Master Play-In:
Mkers - eSuba 1:0
eSuba - Schalke 04 Evolution 1:0
eSuba - Method2Madness 0:1

Sinners - Vitality.Bee 0:1
Goskilla - Sinners 1:0
Fnatic Rising - Sinners 1:0

Program druhého kola (30.3.):
16:30 Sinners - Fnatic Rising
17:30 eSuba - Mkers
19:30 eSuba - Schalke 04 Evolution
19:30 Sinners - Goskilla
20:30 eSuba - M2
21:30 Sinners - Vitality.Bee

Související články