League of Legends Článek Seriál Arcane ovládl Netflix, v Česku je na nejvyšší příčce

Seriál Arcane ovládl Netflix, v Česku je na nejvyšší příčce

njc, Jan Hrušovský

9. 11. 2021 16:40

Na jedné straně bohatá smetánka Piltoveru, na té druhé pak chudý Zaun. Dvě znepřátelená města ze světa Runeterra přibližuje seriál Arcane, který v neděli zažil svou velkolepou premiéru. Příběh šampionů z populární MOBA hry League of Legends přilákal na Netflixu kvanta diváků, díky kterým se seriál umístil na první příčce hned ve 37 zemích světa.

Rozzářená nejvyšší budova světa, hudební koncert nebo komunitní sledování s influencery. Netflix v neděli v noci  uvedl nový seriál Arcane, který popisuje zrod světa a příběhy šampionů z videohry League of Legends.

V průběhu devíti dílů se diváci seznámí celkem s jedenácti šampiony. Mezi hlavní postavy prvního Aktu patří Vi, Jinx, Jayce, Caitlyn nebo Viktor. Diváci poznali také profesora Heimerdingera či pokusného vědce Singeda.

Netflix v neděli v noci velkolepě uvedl nový seriál Arcane. • Foto Netflix

Jinx a Caitlyn propůjčily hlas britské herečky Ella Purnell a Katie Leung. První jmenovanou můžete znát z filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Leung se dosud nejvíce proslavila postavou Cho Chang ve filmech o Harrym Potterovi.

Jinx je známá jako modrovlasá kriminálnice ze Zaunu. Disponuje obrovským arzenálem zbraní, má ráda výbuchy a destrukci. Její úplně nejoblíbenější zbraní je pak smrtící raketa. Zároveň Jinx nemá ráda nudu, což potvrzuje i její dabérka Ella Purnell.

„Je šílená a zlá. Ale byla obrovská zábava ji hrát. Mám pro ni extrémní pochopení, protože má vážně krutý osud. Stačilo, aby se jedna věc v jejím životě odehrála jinak, a ona by nebyla tou Jinx,“ vysvětluje Ella Purnell exkluzivně jednu z hrdinek seriálu.   

Naproti šílené kriminálnici stojí v seriálu proslulá strážkyně pořádku Caitlyn. „Popsala bych ji jako černou ovci, je upjatá a velmi vzdělaná,“ popisuje pro E15 svou postavu Katie Leung. Šerifka z Piltoveru sice dokáže přechytračit zločince, když na ně líčí různé pasti, ale ani ona není úplně dokonalá.

„Je to střelec a super drsňačka, ale i ona dělá špatná rozhodnutí, tak jako my všichni,“ říká Leung a vrací se k jejich prvnímu setkání, kdy britskou herečku nejvíce zaujala podoba této hrdinky: „Měla na sobě uniformu a svou pušku, ten kostým byl neuvěřitelný.“

Netflix v neděli v noci velkolepě uvedl nový seriál Arcane. • Foto Netflix

Velkou výhodou seriálu je fakt, že příběh mohou sledovat i diváci, kteří League of Legends v životě nehráli. Tak jako například obě zmiňované herečky.

„Často se nás ptají a stydím se víc a víc, když musím říkat, že ne,” směje se Purnell, ale vzápětí dodává, že to považuje za výhodu. „Pokud bych hru znala, musela bych být vystrašená hrát roli Jinx,“ vrací se k nepříjemnému charakteru své postavy.

Netflix v neděli v noci velkolepě uvedl nový seriál Arcane. • Foto Netflix

Seriál se těší obrovskému zájmu. Během prvního dne se Arcane umístil na prvním místě hned ve 37 zemích světa. Příběh ze světa League of Legends dokonce z trůnu sesadil obrovsky populární Squid Game.

Na první příčce se Arcane drží také v České republice a na Slovensku. Popularitu League of Legends a samotného seriálu ve střední Evropě dokládá také prvenství v Německu, Polsku a Rakousku.

Související články