Šéf Sinners o vstupu na FIFA scénu: Cristy u nás chtěl být za každou cenu
FIFA 21 Článek Šéf Sinners o vstupu na FIFA scénu: Cristy u nás chtěl být za každou cenu

Šéf Sinners o vstupu na FIFA scénu: Cristy u nás chtěl být za každou cenu

njc

23. 9. 2021 11:10

„Nová sezóna, nová výzva,“ píše nadšený Timotej „Cristy“ Starinský na svém Instagramu po přestupu do Sinners. Tým příchodem Cristyho otevírá novou kapitolu svého působení v esportu a zakládá svou v pořadí pátou sekci. „Byl to další logický krok,“ vysvětluje CEO Sinners Moritz Straube.

Reklama
Reklama

O vstupu do FIFA už esportová odnož Bílých Tygrů Liberec polemizovala před několika měsíci. „Přemýšleli jsme nad tím ještě před Rocket League. Nakonec nám to ale nevyšlo a nedávalo to smysl,“ vzpomíná Moritz Straube. 

Jenže před začátkem dalšího ročníku FIFA byla situace jiná. „Teď za náma přišel Cristy s tím, že se prostě nenechá a chce za nás hrát za každou cenu,“ popisuje šéf liberecké organizace spojení se slovenským profíkem. „Jeho zapálení do orgy a commitment se nám líbily natolik, že jsme mu řekli, že ho rádi přijmeme,“ doplňuje Askadar.

FIFA se stává pátým esportovým titulem, do kterého se Sinners zapojí. Organizace je známa především díky působení v Counter-Strike: Global Offensive, kde se manšaft nachází na 22. místě světového žebříčku.

Esportová část FIFY sice není tak veliká jako u CS:GO, ta casuální však má hráčů požehnaně. „FIFA je obrovská hra, co se týče casual komunity, a i v esportu se v ní pohybují velká jména, takže to byl logicky další krok,“ říká Moritz Straube.

Reklama
Reklama