Schalke 04 se loučí s LEC. Svůj slot prodává za neskutečných 30 milionů dolarů
League of Legends Článek Schalke 04 se loučí s LEC. Svůj slot prodává za neskutečných 30 milionů dolarů

Schalke 04 se loučí s LEC. Svůj slot prodává za neskutečných 30 milionů dolarů

Kateřina Sauerstromová

4. 7. 2021 17:33

Německá organizace, spadající pod fotbalový klub FC Schalke, se rozhodla opustit European Championship.

Reklama
Reklama

Důvodem rozhodnutí jsou finanční problémy související s fotbalovým týmem, který se propadl do druhé ligy. Během posledních měsíců se německá organizace snažila najít řešení jak situaci zvládnout, veškeré pokusy ale selhaly. Schalke například prodalo mid lanera organizaci 100 Thieves za jeden milion dolarů, dále tým hledal různé strategické partnery, finanční situace se ale nezlepšila a tak byl tým donucen LEC spot nakonec prodat.

Šílenou sumu zhruba 675 milionů korun českých se rozhodl zaplatit švýcarský celek BDS. Dle dostupných informací má BDS zájem o některé současné zaměstnance Schalke. „V Schalke 04 je několik lidí, o které máme zájem. Jedná se o zkušený klub jehož nastavené procesy skvělé fungují. Pro nás bude potěšením s nimi pracovat a učit se od nich,” sdělil provozní ředitel týmu BDS, Renaud-Pierre Baijot. 

Tým BDS doposud figuroval ve francouzské lize LFL, kde zaznamenal několik úspěchů. V plánu je co nejrychleji vyřešit personální změny související s odkoupí spotu Schalke a následně se soustředit pouze na tvorbu základní sestavy. BDS naznačil, že bude jevit zájem především o talenty z LFL. 

Jedná se o druhý nejdražší prodej v historii západního League of Legends. Rekord drží Evil Geniuses, kteří zaplatili za slot Echo Fox v roce 2019 až 33 milionů dolarů.

Reklama
Reklama