Ruler se po letech spolupráce loučí s Gen.G. Je to pro nás obrovská ztráta, hlásí organizace
League of Legends Článek Ruler se po letech spolupráce loučí s Gen.G. Je to pro nás obrovská ztráta, hlásí organizace

Ruler se po letech spolupráce loučí s Gen.G. Je to pro nás obrovská ztráta, hlásí organizace

Kateřina Sauerstromová

10. 11. 2022 16:18

Šampion Park "Ruler" Jae-hyuk se s Gen.G vzájemně dohodl na ukončení spolupráce. Hvězdné ADC je tak po letech opět k mání.

Klíčová ztráta pro Gen.G

Vyhrál mistrovství světa, absolvoval nespočet finálových účastí a v létě 2022 konečně získal i svůj první titul v LCK. Ruler se v pouhých dvaceti třech letech pyšní úspěchy, na které mnozí hráči nedosáhnou za svou celoživotní kariéru.

Na počest úspěšné spolupráce se Gen.G rozhodlo vyřadit Rulerovo číslo [#1]. Skrz Twitter to oznámil CEO týmu, Arnold Hur. “Respektuji a obdivuji jeho touhu udělat další krok v jeho neuvěřitelné kariéře,” dále okomentoval jeho odchod Arnold Hur.

“Pro tým je to obrovská ztráta i v mnoha dalších ohledech, které fanoušci ve hře neuvidí. Chtěl bych vyjádřit poděkování vzoru, kterým byl Ruler nejen pro tým, ale pro celou naši organizaci," dodal Hur.

Ve hře je i Čína

Zdroje uvádějí, že Ruler odešel z Gen.G aby zjistil svou tržní hodnotu. Prioritou talentovaného hráče je hledání dalšího týmu v korejské lize LCK, údajně má být ale otevřen i možnostem v rámci čínské LPL.  

Náhradou hvězdného Rulera se má stát dosavadní ADC akademického týmu Gen.G, teprve šestnáctiletý Kim “Peyz” Su-hwan. Jestli tým zvolí mladou krev v podobě Peyze nebo se nakonec rozhodne podepsat zbrusu nového hráče se teprve uvidí.