Rozpad CLG? Naše cíle byly jinde, nejsem na tom dobře, říká oblíbený jungler
League of Legends Článek Rozpad CLG? Naše cíle byly jinde, nejsem na tom dobře, říká oblíbený jungler

Rozpad CLG? Naše cíle byly jinde, nejsem na tom dobře, říká oblíbený jungler

njc

20. 7. 2021 11:55

Byl to těžký týden pro hráče a fanoušky Counter Logic Gaming. Neuspokojivé výsledky, fiasko organizace na Twitteru a odchod Eugena „Pobelter“ Parka. Veškeré dění se pochopitelně podepsalo i na samotných hráčích. Příkladem je jungler Mads „Broxah“ Brock-Pedersen. „Poslední dobou jsem na tom nebyl mentálně dobře,“ sdílel 23letý player své pocity.

Jindy pozitivní a usměvavý Dán má od své tradičně pozitivní nálady daleko. Jeho tým, který před začátkem druhé poloviny letošní sezóny LCS mířil na světový šampionát, se trápí. CLG se utápí na posledním místě severoamerické ligy. Dvě kola před koncem je více než pravděpodobné, že Counter Logic Gaming se nepředstaví ani v play off regionální ligy. „Nikdy jsem nečekal, že bych se mohl v podobné situaci ocitnout,“ přiznává Broxah.

Pro evropskou star je poslední příčka v NA tvrdým nárazem. Vždyť v posledních třech letech se Broxah vždy zúčastnil Worlds, dvakrát se dostal do play off a jednou dokonce dokráčel až do finále. Kromě jarního splitu minulého roku (během kterého musel dánský jungler kvůli koronavirové pandemii řešit problémy s cestováním do USA) se Broxah vždy umístil mezi nejlepší trojici svého regionu. Od té má se CLG daleko.

„Poslední týden byl opravdu náročný. Těžko jsem se vyrovnával s našemi prohrami a i z tréninků mám smíšené pocity,“ vysvětloval populární hráč příčiny svého momentálního rozpoložení. „Jsem unavený, což platí asi pro všechny z nás,“ doplnil.

Diváci, kteří bývají na hráče s podobnými výsledky často až příliš tvrdí, nyní za svými hrdiny stojí. „Osvobodťe je!“ volají fanoušci po konci trápení pětice v barvách CLG. Veškerá kritika totiž nemíří na borce na Riftu, nýbrž na organizaci Counter Logic Gaming.

Vlnu nespokojenosti fandů tradičního celku spustilo sponzorské video sdílené na oficiálním Twitteru CLG. V něm je borcům reprezentující modré barvy oznámeno, že tato pětice spolu nastoupí naposledy a přijdou změny.

Nebyl to hezký pohled. Hráči se smutkem v očích poslouchají rozsudek svého manažera, který jim oznamuje, že minimálně jeden z nich přijde o práci. To vše ve videu spojeném s partnerem Bud Light. Jen těžko šlo o správně zvolený partnerský content.

„Petice za zproštění hráčů CLG od výkonů v tomto splitu. Pokud je to rozhodnutí, které se skutečně dostalo na veřejnost, nechci ani vědět, jak organizace funguje každý den,“ komentoval situaci Fabian „GrabbZ“ Lohmann, trenér G2 Esports.

Celá scéna jen nevěřícně sleduje dění kolem CLG. Hráči mají plnou podporu, organizaci zbylo jen minimum oddaných fanoušků.

Související články