League of Legends Článek Rozkol v T1! Faker nesouhlasí s rozhodnutím T1. Je to stresující, říká

Rozkol v T1! Faker nesouhlasí s rozhodnutím T1. Je to stresující, říká

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

5. 2. 2021 11:59

Sedm sérií, pouhé tři výhry a šesté místo. T1 nepotrvzují předpoklady, kupí jednu chybu za druhou, synergie je ta tam. Daleko od ideálu má také nálada v týmu. Pohled na správné pojetí hry se u hráčů a trenéra liší, nedaří se najít kompromis. „Od koučova příchodu se naše názory téměř ve všem rozcházejí,“ říká Lee „Faker“ Sang-hyeok, největší hráč historie League of Legends. Pokud něco organizace T1 nechce, je to právě nespokojenost své největší hvězdy.

Že situace v T1 je opravdu špatná, potvrzují také osobnosti okolo LCK a samotní hráči. „Byl jsem překvapený z toho, jak špatná atmosféíra v týmu panuje,“ nechápal Bitdol, jeden z členů analyst desku korejské LCK. K problému se vyjádřil i Lee „Gumayusi“ Min-hyeong. „Lhal bych, kdybych tvrdil, že nálada je dobrá. Jak interně, tak externě procházíme těžkým obdobím,“ komentuje dění v T1 teprve 18leté ADC.

Zřejmě největší rozpory probíhají mezi legendárním Fakerem a trenérem Yangem „Daeny“ Dae-inem. „V poslední době jsem se i kvůli neshodám s koučem ohledně vedení hry cítil dost sklíčeně,“ popisuje problémy uvnitř celku Faker. „Cítím, že hodně hráčů by mohlo v desetičlenných sestavách trpět. Je to hodně stresující,“ nesouhlasí s rozhodnutím T1, které v letošní sezóně postavilo sestavu o deseti hráčích.

Korejská hvězda se prozatím smířila s odlišnou vizí svého trenéra a přizpůsobila se. Otázkou je, jak dlouho situace vydrží v udržitelném stádiu. Faker je silnou osobností, svůj názor si nenechá pro sebe. Dostat 24letou legendu na svou stranu není jednoduché, což potvrzuje samotný Daeny. „Má pevné názory, pokud se mu něco nezdá, dokola se ptá a je těžké ho přesvědčit, že se dá hrát také mým stylem.“

Kouč Daeny se často dostává do sporu s Fakerem • Foto Riot Games

Silnou pozici kouče drží především kultura východního League of Legends. Trenér je osobnost, hráči k němu musejí chovat respekt. Extrémním příkladem je dění v týmu Griffin v roce 2018, kdy Kim „CvMax“ Dae-ho údajně psychicky a fyzicky týral své svěřence. Situace v T1 není zdaleka tak extrémní, v případě Griffin jde spíš o ukázku pozice týmového managmentu, jehož hlas je v LCK daleko silnější než je tomu zvykem v Evropě či Severní Americe.

T1 je momentálně časovaná bomba. Pokud nepřijdou změny, prožije nejslavnější korejská organizace další krušný rok, který by mohl skončit nepříjemným rozchodem s největší osobností historie kompetitivního League of Legends.

Související články