Rok od vzniku, rok mezi elitou. Sinners jdou pro vítězství ve Spring Cupu
League of Legends Článek Rok od vzniku, rok mezi elitou. Sinners jdou pro vítězství ve Spring Cupu

Rok od vzniku, rok mezi elitou. Sinners jdou pro vítězství ve Spring Cupu

njc

14. 5. 2021 16:20

16. června 2020 získali Sinners Esports Stuck With U a začala parádní jízda ambiciozní organizace v League of Legends. Dvakrát reprezentovali česko-slovenské League of Legends v Evropě, tuzemský titul ale stále chybí. „Chceme konečně vyhrát,“ říká Lukáš „PiOk“ Lőrinc, hvězda Sinners. 

Od prvního momentu, co vstoupila liberecká organizace na scénu League of Legends, bojovala o nejvyšší příčky. Ve finále ale vždy narazila na eSubu, která vystavila Sinners stopku.

Poslepená sestava eSuby však ve Spring Cupu ztroskotala před branami semifinále. Mají tak Sinners volnou cestu k triumfu? Vůbec ne.

Czech Imports nedají Sinners nic zadarmo. Tým složený z českých top hráčů a zahraničního talentu jde jasně za vítězstvím. Samotný PiOk si přeje souboj se svým bývalým spoluhráčem z Czech Imports. „Rád bych si zahrál proti Randomovi. Doufám, že postoupí do finále,“ nechal se slyšet slovenský player.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Rád bych si zahrál proti Randomovi a jejich bot lane, říká PiOk

Samotná cesta do finále byla pro Sinners procházka růžovou zahradou. Kromě prohry proti Brute Academy v uzavřené kvalifikaci si poradili se všemi soupeři bez větších problémů, včetně špílů 2:0 s eSubou a Progaming.

V boji o finále se Sinners potkají s Vikingekrig Esports. Favorit je jasný, Sinners ti ale nebudou mít lehké. „Věřím, že je sežereme,“ burcoval svůj celek David „Krakeer“ Bruk, kouč Vikingekrig Esports. A pokud bude Peter „Deepe“ Gramata zářit jako proti Progamingu, tak budou mít Sinners plné ruce práce.

Pokud půjde vše dle plánu liberecké organizace, uvidíme Sinners v sobotu ve dvou BO5 sériích - v semifinále a finále. Stream závěrečných bojů Spring Cupu začíná v sobotu 15. 5. od 14:00 na twitch.tv/eleaguecz a iSport.cz.

Program 15.5.:
14:00 Czech Imports vs. Marmas in Paris
17:00 Sinners vs. Vikingekrig Esports
20:00 Finále

Související články