Riot zkoumal, jak týmy G2 Esports a Cloud9 chtěly zabránit Perkzovi v návratu do Evropy
League of Legends Článek Riot zkoumal, jak týmy G2 Esports a Cloud9 chtěly zabránit Perkzovi v návratu do Evropy

Riot zkoumal, jak týmy G2 Esports a Cloud9 chtěly zabránit Perkzovi v návratu do Evropy

Jan Hrušovský

11. 11. 2021 12:15

Web Dot Esports získal kopii kupní smlouvy, kterou v listopadu 2020 uzavřely týmy G2 Esports a Cloud9 při přestupu chorvatského League of Legends hráče Luky “Perkz” Perkoviće. Součástí tohoto transferu byla i klauzule, která bránila v Perkzově přesunu do fnatic v dalších letech. Právě o tento smluvní dodatek se nyní zajímala společnost Riot Games, tvrdí zdroje Dot Esports.

Už od konce října celá League of Legends scéna řeší, kam zamíří hvězdný mid laner. Perkz měl totiž po posledním zápase Cloud9 na světovém šampionátu Worlds 2021 informovat spoluhráče a management týmu, že se chce kvůli rodinným problémům vrátit zpět do Evropy. 

V současné době se zdá, že Perković má velmi blízko k angažmá ve francouzském mužstvu Team Vitality, kde by ho měl dále doplnit top laner Team Liquid Alphari a také český bot laner hájící barvy MAD Lions Matyáš “Carzzy” Orság. 

První spekulace ale dávali do souvislosti Perkze s přestupem do fnatic. Tenhle transfer ale zásadně popíral Carlos “ocelote” Rodríguez, který je majitelem klubu G2 Esports, z něhož se Perkz přesunul do zámoří. Nyní se vysvětluje proč. 

Součástí dohody mezi G2 Esports a Cloud9 byla klauzule, která severoamerickému týmu neumožňuje po dobu tří let od listopadu 2020 do konce sezony 2023 prodat Perkze do fnatic. 

Zdroje webu Dot Esports uvádí, že si na tuto část smlouvy měl tým fnatic stěžovat přímo u Riotu a jeho sekce pro LEC. Dohodu mezi G2 a Cloud9 přitom loni schválila americká LCS. Vzhledem k tomu, že každé z mužstev působí v jiném regionu, se celá záležitost posunula o úroveň výš a klauzuli řešilo globální oddělení esportu v Riot Games. 

Vydavatel hry následně rozhodl, že klauzule nijak neovlivnila Perkzovy možnosti pro sezónu 2022 a neměla dopad na vyhlídky chorvatského hráče v letošní off-season, protože týmy Cloud9 a fnatic se nedokázaly dohodnout na přestupní částce a hráčově platu.

Místo toho by se měl Luka Perković hlásit ve Vitality. Podle zdrojů Dot Esports ale bude mít celá záležitost dopad na další přestupy, Riot Games už nedovolí, aby v nových smlouvách existovaly dohody podobné povahy.

Související články