Riot spouští speciální program, cílem je dostat více žen k League of Legends
League of Legends Článek Riot spouští speciální program, cílem je dostat více žen k League of Legends

Riot spouští speciální program, cílem je dostat více žen k League of Legends

Kateřina Sauerstromová

26. 8. 2021 15:39

LCS Game Changers, novinka, která si klade za cíl přilákat ženy ke kompetitivnímu League of Legends.

Vybraná skupina se zúčastní dvoutýdenní online výuky, kterou obstará skupina trenérů a jiných osobností z LCS (League Championship Series). Profesionálové mají za úkol svěřenkyně trénovat a mentorovat k dosažení úspěchů v potenciální esportové kariéře. Událost proběhne mezi 27. zářím až 8. říjnem 2021.

Do soutěže se mohou kvalifikovat ženy/dívky starší třinácti let, které mají bydliště v USA nebo Kanadě. Zájemkyně musí zaručit, že se zúčastní celého konání akce a má možnost nahrát záznam každé hry. 

Riot přiblížil své motivace v oficiálním prohlášení. „LCS Game Changers je program na podporu žen, které hrají League of Legends a mají ambice se posunout výš. Cílem je začlenění účastnic do amatérských i profesionálních lig. Chápeme, že tento proces může být pro samotné ženy náročný, a proto jsme rádi, že můžeme uspořádat akci, která bude sloužit jako tréninková i skautská základna a poskytne ženám více cest na esportovou scénu.“

Vybrané hráčky budou rozděleny do dvou týmů. V průběhu dvou týdnů denně absolvují tréninky i zápasy stejně jako členové profesionálních celků. Na konci programu se týmy utkají v zápase Bo5. 

Riot z bezpečnostních důvodů předem vyloučil stream celé události.

Zdroj: esportsinsider.com