League of Legends Článek Revoluce v americkém LCS! Nová sezóna bez rozdělení na dva splity?

Revoluce v americkém LCS! Nová sezóna bez rozdělení na dva splity?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

5. 11. 2020 11:26

Travis Gafford přichází s další bombou. Podle informací amerického žurnalisty čekají severoamerické LCS obří změny. Tou největší je s největší pravděpodobností spojení obou splitů, díky čemuž by vznikla jedna dlouhá sezóna.

„Jarní split je o ničem, vůbec na něm nezáleží,“ nechal se slyšet Yiliang „Doublelift“ Peng na jaře letošního roku. Svrhla se na něj velká vlna kritiky. Nakonec se však ukázala, že americká legenda měla pravdu. Cloud9 po ztrátě jediné hry v celém play off jasně ovládli Spring Split, na Worlds se však nepodívali. Doublelift se s TSM, kteří skončili na jaře čtvrtí, na světový šampionát dostal.

Dle všeho však nebude muset ADC TSM podobné problémy v příštím roce řešit. Travis Gafford se nechal slyšet, že Riot plánuje spojení obou splitů a vytvoření jedné dlouhé sezóny.

Jarní split byl často ve znamení boje o místo na MSI. O druhý největší mezinárodní turnaj samozřejmě LCS nepřijde, nově by o něj mělo bojovat šest nejlepších týmů ligy v samostatném turnaji, který se odehraje před MSI.

LCS by nově mohlo vysílat tři dny v týdnu • Foto Riot Games

Nově bychom mohli sledovat LCS tři dny v týdnu (pátek, sobota, neděle) a nešlo by pouze o dva zápasy, jak tomu bylo v minulém splitu při Monday Night League, ale o plnohodnotné vysílací dny.

Další změna se připravuje také v počtu her za sezónu. V roce 2020 se spolu týmy utkaly dvakrát v jarním splitu a dvakrát v letním, celkově tedy čtyřikrát. Nově by proti sobě měly celky nastoupit pětkrát v základní části. Ohledně play off zatím nemáme přesnější informace.

Před začátkem celé ligy by se týmy měly zúčastnit nového turnaje, který měl sloužit jako menší ochutnávka toho, co mohou fanoušci čekat od další sezóny.

LCS Academy • Foto Riot Games

LCS Akademie by se nyní měla zmenšit a zároveň více přiblížit amatérským ligám tak, aby akademie soupeřily také s nejlepšími amatéry. Severoamerické amatérské LoL ligy jsou v pozadí a velká část fanoušků o nich vůbec neví. Nové spojení s Akademií by mohlo zmanenat větší atraktivitu pro amatéry a zkvalitnění úrovně nižších amerických lig (ABL Series, Phoenix Odyssey League...).