Random, méně chyb i rychlý decision making. Proč Czech Imports přehráli Sinners?
League of Legends Článek Random, méně chyb i rychlý decision making. Proč Czech Imports přehráli Sinners?

Random, méně chyb i rychlý decision making. Proč Czech Imports přehráli Sinners?

njc

18. 5. 2021 20:50

Spring Cup o 185 tisíc korun zná svého šampiona. Czech Imports si ve finále jasným způsobem poradili se Sinners, kteří si ani tentokrát nedošli pro vítězství na jednom z největších tuzemských turnajů. Kde se stala chyba? V čem Czech Imports svého soupeře přehráli?

Random

Opět ukázal svou sílu. Adam „Random“ Grelp je právem považován za jednoho z nejlepších českých mid lanerů. V BO5 sérii proti Sinners hrál Viktora, Ryze a Ziggse, ve všech třech zápasech natropil pořádnou paseku. Spolu s Markem „Vinxen“ Gardoňem smazal Ondřeje „Ordno“ Prachaře, jenž za svým sokem ve všech třech hrách zaostával.

Několikrát ukázal Random ve finálové sérii také parádní map awarness, když roamoval na pomoc svým spoluhráčům a několikrát obrátil fight důležitým teleportem. Výborný výkon.

Jungle lead pro Czech Imports

Téměř každá early game vypadala stejně. Czech Imports v čele s junglerem Vinxenem trestali špatný positioning Sinners a Xin Zhao pak liberecké organizaci dělal veliké problémy.

Například v první hře chtěli Sinners obrátit invade svého soupeře ve svůj prospěch, opak se stal realitou. Vinxen si hned na začátku hry připsal kill a asistenci, po zbytek hry pak dělal týmu Sinners velké problémy, především proti Rumblovi Dennise „Lian“ Honga fungoval Xin Zhao výborně.

Až ve třetím zápase respektovali Sinners Xin Zhaa, kterého spolu s několika dalšími junglery zabanovali. Jenže nebyl Xin Zhao, přišla Morgana, další silný pick a Vinxen i přes o něco horší early game opět odehrál velmi dobrou hru.

Individuální chyby Sinners

Nebylo jich málo. Od první minuty, kdy se dva hráči Sinners flashnuli do čtyř soupeřů, což vyústilo v rychlý early lead pro Czech Imports, to nebyla pro hráče Sinners povedená série.

Agresivních playů a odchycení bylo dost. Několikrát se Sinners po úspěšném teamfightu nechali unést, chtěli prostě moc. Naběhli do nevýhodné situace a výhoda byla okamžitě pryč.

Využívání nabídnutých možností

Proti Czech Imports se opravdu chybovat nevyplatí. Stačil krok vedle a šance Sinners na vítězství se extrémně ztenčily.

Prvním příkladem může být již zmiňovaný missplay během první hry, který okamžitě eskaloval v luxusní jungle lead pro Vinxena a nafeeděného Randoma. Ten se svým Viktorem několikrát využil nepozornosti carry hráčů Sinners a jednoduše je oneshotnul.