První esportová stanice na světě po dvaceti letech existence končí
League of Legends Článek První esportová stanice na světě po dvaceti letech existence končí

První esportová stanice na světě po dvaceti letech existence končí

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

25. 11. 2020 13:10

Korejci jsou známými průkopníky esportu. Od přelomu tisíciletí mohli diváci v korejské televizi sledovat stanici OGN (dříve Ongamenet), která se specializovala na vysílání esportových přenosů. Letošní rok byl pro OGN dvacátým a nejspíše posledním.

První boom stanice OGN přišel v dobách Starcraft: Brood War. Od samotného začátku provozovala televize Starleague, nejznámější a nejrozšířenější profesionální ligu Starcraftu. V 12leté historie přitahla Starleague miliony fanoušků online, přímo na stadionech pak turnaje běžně sledovalo až 50 000 fanoušků.

OGN však nezůstalo jen u Starcraftu a na začátku roku 2012 organizovalo první profesionální korejský turnaj v League of Legends, OnGameNet LoL Invitational.

League of Legends Champions Korea (LCK). Korejská profesionální liga fungující dodnes byla založena v roce 2012. OGN byla vysílatelem nejkvalitnější ligy League of Legends a stála u zrodu světových šampionů.

SKT T1, Samsung Galaxy, Samsung White. Tři organizace, které se mohou nazývat světovými šampiony. Všechny prošly právě LCK, aby mohly bojovat o světový titul.

V roce 2018 skončila jedna slavná éra, Riot Games převzali vysílání OGN a tím začal pád první historické esportové stanice, která by podle posledních informací měla letos ukončit své fungování.

Související články