PROFIL: Carzzy, mladý talent na cestě za ovládnutí evropského League of Legends
League of Legends Článek PROFIL: Carzzy, mladý talent na cestě za ovládnutí evropského League of Legends

PROFIL: Carzzy, mladý talent na cestě za ovládnutí evropského League of Legends

Esportio

25. 5. 2022 11:04

Matyáš „Carzzy“ Orság patří k hlavním hvězdám československého esportu, který reprezentuje ve hře League of Legends. Mnohým je znám pro svou kouzelnou, většinu času veselou osobnost a neuvěřitelné herní schopnosti, s nimiž si vydobyl post mezi nejlepšími evropskými ADC hráči. Carzzy svůj esportový příběh rozepsal s velkou vervou, který se rozhodně neblíží ke konci.

Carzzy se k League of Legends dostal již ve velice útlém věku. Hra se mu zpočátku nelíbila, avšak svůj názor brzy změnil. Už ve čtrnácti letech získal na západoevropském serveru hodnost Challenger, kterou se může pyšnit pouze 0.02 % nejlepších hráčů.

Kompetitivní hraní si zprvu vyzkoušel na tuzemské scéně a rychle mu propadl. S německou organizací BIG zvítězil na turnaji ESL Meisterschaft 2019 Winter Playoffs. Na základě tohoto úspěchu byl přijat k MAD Lions a dostal se tak až do nejvyšší evropské ligy LEC.

Vítězství na LEC s MAD Lions a přestup do Vitality

Na začátku sezóny 2020 byl Carrzy považován za outsidera a většina lidí přisuzovala jeho soupisce dolní místa tabulky. Nemohli se více mýlit. Už během svého prvního roku v LEC dokázal Carrzy porážet ty nejlepší evropské hráče a na konci jarní a letní sezóny 2021 pozvedl s MAD Lions pohár šampionů, jenž byl dle jeho slov dosud nejtěžší trofejí, kterou kdy držel.

Další hvězdnou adresou byla pro Carzzyho ve Francii. Matyáš Orság je důležitou součástí „supertýmu“ organizace Vitality. Ten je složen z nadějných evropských talentů a legendárních hráčů, mezi kterými jsou jména jako Perkz, Selfmade, či Alphari.

Týmu se během letošní sezóny bohužel příliš nedařilo, avšak Carrzyho cíle prý zůstávají nepozměněny – chtěl by se stát nejlepším evropským AD Carry hráčem.

Postrach soupeřů

Díky Carzzyho touze „vyškolit“ své oponenty ho často můžeme vidět s agresivním stylem hry. Avšak jak nám dokázal hlavně v posledních měsících, šampiony se slabším začátkem, kteří své soupeře trhají až v pozdějších částech hry, dokáže také zahrát na špičkové úrovni bez jakýkoliv problémů.

 

Související články