League of Legends Článek PREVIEW: G2 vs. DAMWON. Dokáží králové evropského League of Legends porazit Korejce?

PREVIEW: G2 vs. DAMWON. Dokáží králové evropského League of Legends porazit Korejce?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

23. 10. 2020 11:30

Vládci Evropy proti vládcům Koreji. Semifinálová bitva Worlds 2020 slibuje parádní podívanou. Mírným favoritem jsou DAMWON, G2 však rozhodně nemůžeme odepisovat.

Čtvrtfinálové výkony G2 a DAMWON rozhodně stály za povšimnutí. Evropané si jednoznačně poradili s vítězem skupiny C Gen.G, DAMWON pak nedali šanci krajanům z DRX.

Velice zajímavé bude sledovat mid+jungle souhru obou celků. Marcin "Jankos" Jankowski patřil v základní skupině mezi slabší články G2, ve čtvrtfinále se však za pomoci globálních schopností Rasmuse "Caps" Winthera stal důležitým klíčem k vítězství G2.

Proti Jankosovi a Capsovi budou stát ti nejlepší z nejlepších. Heo "ShowMaker" Su je všeobecně považován za jednoho z nejlepších midlanerů na světě, Kim "Canyon" Geon-bu v jungli rozhodně nezaostává. Na jeho Kindred si budou muset dát borci z G2 velký pozor.

DAMWON Gaming • Foto Riot Games

Dalším důležitým faktorem bude botlane G2 Esports. O kvalitách Luky "Perkz" Perkoviće nemůže být pochyb, jakožto ADC však v posledních měsících nezáří. Dokonce se šušká o tom, že by si chorvatská hvězda mohla po skončení letošního šampionátu pauzu. Jeho velkou předností je variabilita a schopnost zahrát na botlane téměř jakéhokoliv šampiona. Jenže na klasických ADC oproti svým protějškům Perkz strádá.

Co se týče toplane, zde se máme na co těšit. Dost možná nejlepší toplaner světa Jang "Nuguri" Ha-gwon půjde proti Martinu "Wunder" Nordahl Hansenovi. Oba hráči jsou neskutečně individuálně vyspělí a lepší toplane matchup jsme si nemohli přát. V druhé hře čtvrtfinálové série DWG - DRX jsme viděli, že i Nuguri může mít horší laning phase, na tu však svými late game plays s Ornnem nechal rychle zapomenout. Na Wundera se také G2 mohou spolehnout, lze očekávat bitvu, ve které budou oba toplaneři hrát klíčovou roli pro své celky.

G2 Esports po výhře nad Gen.G • Foto Riot Games

Související články