Pět nejpamátnějších momentů Doubleliftovy profesionální kariéry
League of Legends Článek Pět nejpamátnějších momentů Doubleliftovy profesionální kariéry

Pět nejpamátnějších momentů Doubleliftovy profesionální kariéry

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

27. 11. 2020 10:30

Yiliang "Doublelift" Peng ukončil svou desetiletou profesionální kariéru League of Legends. 27letý Američan se nesmazatelným písmem zapsal do historie tohoto esportu. Trashtalk, parádní playe i faily. Jaké momenty Doubleliftovy si budeme ještě dlouhou dobu připomínat?

All-Star Pentakill

Turnaj All-Star v roce 2013 byl zřejmě tím nejlepším. Napínavé souboje mezi těmi nejlepšími z každého regionu, legendární 1v1 souboje na mapě Magma Chamber.

Vedle památmého Lee Sin playe od Choi „inSec“ In-seoka utkvěl fanouškům nejvíce v paměti Doubleliftův pentakill ze souboje NA vs. EU. Natřískaná hvězdná sestava Evropy na americkou skvadru nestačila, pětizářez ADC Counter Logic Gaming byl hřebíčkem do rakve.

„Everyone Else Is Trash“

Zůstaneme na All-Star turnaji v čínském Šanghaji, posuneme se jen o přibližně 30 minut vpřed.

Spíš než svým gameplayem, Doublelift se do paměti fanoušků zapsal svým trashtalkem. Nebál se špíl trošku okořenit, nabudit diváky a soupeře.

Své si řekl také po již zmíněném zápase proti elitnímu evropskému výběru. Nebral si servítky a jasně řekl, co si myslí o svých soupeřích.

První vítězství

Co víc si přát. Counter Logic Gaming vs. Team Solo Mid. Madison Square Garden. Bitva o trůn NA LCS.

Rivalita mezi oběma týmy sahá až k počátkům League of Legends. V posledních letech se CLG stáhlo do ustrání, v roce 2015 však bylo na vrcholu. Doublelift byl krůček od svého prvního většího úspěchu, od titulu jej dělily pouhé tři hry.

Bez prohry, bez větších problémů. CLG si jednoznačně došli pro vítězství a Doublelift korunoval svůj výkon v letním splitu NA LCS 2015 pentakillem.

Přestup k rivalům

První místo v Summer Splitu znamenalo pro CLG automatický postup na Worlds. Konečně. Nejlepší severoamerický tým byl nalosován to jedné z lehčích skupin, přišel však zmar, konec ve skupině a rozkol v týmu.

Verzí odchodu Doublelifta ze CLG je více, všechny však šokoval rozpad legendární botlane, také známé jako Rush Hour.

Doublelift byl čtyři roky tváří CLG, zůstal s týmem přes všechny neúspěchy. Den po ukončení Worlds přišlo prohlášení. ADC CLG opouští tým a přestupuje do TSM. Tým, který byl největším Doubleliftovým rivalem, byl nyní jeho domovem.

Lucian Viktora neporazí

Již v novém týmu, s novým rosterem, Doublelift se podruhé v řadě podíval na Worlds. První týden se TSM vydařil, připsali si dvě vítězství a jako jediní porazili budoucí finalisty Samsung Galaxy.

Podobnému kousku byli velice blízko také v druhém vzájemném souboji proti Korejcům.

Po vyhraném teamfightu na midlane byl další krok jasný: Baron. Jenže Doublelift byl proti.