League of Legends Článek Perkz neodejde do Fnatic, cítí zradu? Nejžhavějším kandidátem C9

Perkz neodejde do Fnatic, cítí zradu? Nejžhavějším kandidátem C9

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

12. 11. 2020 21:15

Král opouští své království. Luka „Perkz“ Perković byl přes pět let součástí organizace G2 (dříve Gamers 2). Poslední informace napovídají tomu, že se chorvatská legenda se svým domovem na začátku příštího týdne po 1995 dnech rozloučí. Co nejdříve vypadalo v poklidný přestup, se pomalu mění ve velice ostrý rozchod.

Zrada, zklamání, peníze. Tak by se dalo popsat drama posledních dnů mezi Chorvatem a vlastníkem organizace G2 Carlosem „Ocelote“ Rodríguezem. Jak vznikla celá situace mezi lidmi, které viděli všichni jako nerozlučnou dvojku?

Perkzova nespokojenost

Na konci letního splitu se začaly objevovat spekulace o nespokojenosti Perkze se svou rolí v týmu. ADC není jeho preferovanou pozicí, volání midlane bylo příliš silné. Na tu se na jaře vrátil, jenže G2 i přes výhru nebyli tak dominantní a Perkz opět mířil na botlane. A té už má plné zuby.

Zbývalo jen rozhodnout, zda se s týmem rozloučí 22letá legenda organizace nebo o dva roky mladší supertalent Rasmus „Caps“ Winther. Volba padla na chorvatského legionáře.

Okamžitě se začalo mluvit o největším přestupu v historii evropského League of Legends, ne-li světového. Perkz, legenda G2, v kontaktu s největšími rivaly z Fnatic. Ten, kdo zničil černo-oranžovou dynastii, ji měl opět zvednout na vrchol.

Perkz se staronovým midlanerem G2 • Foto Riot Games

Fnatic? Ne!

Před dvěma dny přišel web esportmaniacos.com s informací, že Fnatic se pokoušeli o přestup Perkze do své organizace. Jenže od vlastníka Carlose Rodrígueze dostali jasnou stopku.

Následně svého midlanera nabídli G2 osmi ostatním LEC organizacím, nejblíže byli příchodu chorvatského mága Misfits a Vitality. Druhý jmenovaný tým byl největším favoritem pro zisk tohoto borce, francouzská organizace plánovala sestavit svůj vlastní supertým. 

Jenže z toho sešlo a evropské angažmá se nekoná.

Perkz na ADC pozici není spokojený • Foto Riot Games

5 milionů dolarů

Cena za nejúspěšnějšího evropského hráče v historii League of Legends musí být vysoká. To se dá čekat. Jenže pět milionů dolarů (112 000 000 Kč) je astronomická částka a drtivá většina celků si takovou bombu dovolit nemůže. Pro srovnání, český fotbalový reprezentant Vladimír Coufal zamířil do West Ham United za 7 milionů dolarů (157 000 000 Kč). Ceny esportových hráčů už pomalu stoupají do výšin tradičních sportů.

I kvůli pěti milionové cenovce není stále jisté, kde nakonec Chorvat skončí. Podle Jacoba Wolfa, jednoho z předních západních League of Legends žurnalistů, zamíří Perkz do týmu Cloud9. Nic však není finální, opět je problémem cena.

Potenciální rekordní přestup z G2 Esports do Cloud9 by znamenal sjednocení staré dvojky Perkz + Zven, která třikrát ovládla evropské LCS.

Vlk a ovce

Jeden z posledních streamů chorvatského midlanera probíhal ve velice netradičním stylu. Fanoušci nemohli sledovat klasický Perkzův úsměv. Místo toho vyprávěl Chorvat podivný příběh o ovci a vlkovi.

S největší pravděpodobností jde o popis vztahu mezi Lukou (ovce) a Carlosem (vlk). Této hypotéze napovídá také „*WOLF*“ před Twitterovým jménem vlastníka G2. Je možné, že jde pouze o troll ze strany Carlose a není terčem Perkzovy kritiky, celá situace však napovídá pravému opaku.

Perkz strávil v barvách G2 více než pět let a pomohl organizaci růst a stát se historicky nejúspěšnějším týmem v historii evropského LCS. Pochopitelně tak čeká od managementu, že mu vyjde vstříc a dovolí mu připojit se k celku dle jeho přání. Tím jsou dle všeho Fnatic.

Žádný jiný evropský tým nebude kandidovat na světový titul. Nikde jinde nedostane Perkz takové podmínky, jaké mu nabídnou Fnatic. Dost možná se tak cítí zrazen a cítí, že si zasloužil víc.

Pokud se teorie potvrdí, bude se opakovat situace z roku 2016, kdy byl Perkz dle svých slov velice nadšený z přestupu do Origen, který mu byl zakázán. „Šlo o jeden z nejsmutnějších momentů mé kariéry,“ nechal se slyšet.

Vše jsou samozřejmě jen spekulace, pravdu se dozvíme až po pondělí 16.11., kdy začíná přestupové období. Tak či tak, jde o konec jedné z nejslavnějších ér esportu.