FIFA 21 Článek Opět neporažený! Patnáctiletý Anders Vejrgang válí a ve víkendové lize má skóre 480-0

Opět neporažený! Patnáctiletý Anders Vejrgang válí a ve víkendové lize má skóre 480-0

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

2. 2. 2021 10:49

Opět to dokázal. Mladá dánská superhvězda si zase poradila se všemi třiceti soupeři ve víkendové lize FIFA 21. 480 zápasů od 16. října, 480 výher. Anders Vejrgang je fenomén, který nemá v historii fotbalového simulátoru obdoby.

15letý Dán, hráč FIFY a reprezentant RBLZ Gaming, esportové odnože RB Leipzig, je nejsledovanější osobností letošního ročníku pařby od EA Sports. Desetitisíce lidí sledují každý víkend jeho počínání ve FUT Champs a čekají, kdy to přijde. Kdy poprvé zaváhá? Kdo přeruší Dánovu sérii neporazitelnosti, která trvá již více jak tři měsíce?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vtipkoval na účet Vejrgangovy matky, dostal ban a ukončil kariéru

Ani tentokrát se však Anders Vejrgang nemýlil a pochybovačům poslal jasný vzkaz. Sesadit severského borce nebude tak jednoduché. Nerf přešlapovaček měl Dána připravit o další rekordy. Jenže žádný pokles formy se nekoná a Vejrgang dál drtí konkurenci.

Středem pozornosti se Vejrgang stal také po svém vyjádření k restrikcím EA Sports, které nedovolují teprve 15letému Dánovi soutěžit na turnajích pořádaných právě společností Electronic Arts. „Nevidím důvod, proč by digitální fotbalová simulace měla mladým hráčům znemožnit účast na jejich turnajích,“ říká dánská superstar v rozhovoru pro Reuters. „I ve hře jako Fortnite bylo nejmladším hráčům na mistrovství světa 13 let. Dovednost by měla být rozhodujícím faktorem, nic jiného,“ má jasno Vejrgang.

Anders také vyvrací dohady o tom, kolik času doopravdy tráví hraním FIFY. Není to těch 70 hodin, kolik mu velká část komunity přisuzovala. Realita je daleko jinde. „Na začátku ročníku hraju v průměru asi 25 hodin týdně, nyní Fifě každý týden věnuji přibližně 15 hodin,“ popisuje reprezentant RBLZ Gaming svůj režim. „Lidé mají chybnou představu o tom, kolik času je zapotřebí k tomu, aby se stali špičkovými hráči. Nejde o počet hodin, ale o to, jak je strávíte.“