OFICIÁLNĚ: Rekkles přestupuje do G2, Perkz odchází do C9. Alphari a Santorin v TL
League of Legends Článek OFICIÁLNĚ: Rekkles přestupuje do G2, Perkz odchází do C9. Alphari a Santorin v TL

OFICIÁLNĚ: Rekkles přestupuje do G2, Perkz odchází do C9. Alphari a Santorin v TL

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

20. 11. 2020 21:00

Šílené. Jedním slovem by se dalo shrnout dnešní posezónní dění. Po dlouhých osmi letech se s Fnatic rozloučil Martin "Rekkles" Larsson, který se připojil k největším rivalům černo-oranžové. Luka "Perkz" Perković, nejůspěšnější evropský hráč, odešel z G2. A to je jen začátek.

Nemožné se stalo skutečným. Švédská hvězda Fnatic, která se poslední čtyři roky snažila zastavit G2 Esports před vítězstvím, se nyní připojila ke svému největšímu nepříteli. Rekkles podepsal tříletou smlouvu s G2 a znovu se tak spojil se svým bývalým spoluhráčem Rasmusem „Caps“ Wintherem. „Jde o nejlepší tým v historii evropského League of Legends,“ zní z úst fanoušků a expertů. Dočkáme se konečně manšaftu, který přinese Evropě poprvé od roku 2011 světový titul?

Rekkles je náhradou za Perkze, další legendu evropského LCS. Luka vyhrál s G2 Esports osm ligových titulů, dvakrát se dostal do semifinále Worlds, jednou dokonce do finále. Zároveň byl součástí prvního západního celku, který získal velkou mezinárodní trofej na MSI 2019. 

Chorvatský midlaner posílil Cloud9, kteří se po nepovedeném letním splitu pokusí znovu opanovat severoamerický trůn. „NA skončí poprvé výš než EU, sledujte,“ věří Perkz.

O první místo v NA bude bojovat také Team Liquid. Po zklamání na loňských Worlds přichází dvojitá evropská posila. Z FlyQuest přijde Dán Lucas „Santorin“ Larsen, Brit Barney „Alphari“ Morris opouští klesající ponorku Astralis. Největší americká organizace tak má ve svých řadách jediného borce z NA, kterým je ADC Edward „Tactical“ Ra.

Po třech letech z TL odešel korejský mistr světa Jung „Impact“ Eon-yeong, dánský vícemistr Worlds Mads „Broxah“ Brock-Pedersen opouští Liquid po roce a v roce 2021 bude nastupovat za Counter Logic Gaming.

Ze svého celku odchází také Konstantinos „FORG1VEN“ Tzortziou. Většina fanoušků zapomněla, že byl Řek součástí Schalke 04. Již po třech týdnech Spring Splitu v aktivní sestavě skončil. „Tým nedokáže složit kompetitivní sestavu,“ zdůvodňoval své rozhodnutí. Opět tak došel na svou toxickou povahu a dost možná si tak zavřel vrátka do zbývajících profesionálních organizací.

Schalke 04 ve stejný den oznámili příchod nového supporta Dina „LIMIT“ Tota, jenž v poslední sezóně reprezentoval SK Gaming.

Související články