Oblíbený top laner se po roční pauze vrací, na trenérské pozici posílí MAD Lions
League of Legends Článek Oblíbený top laner se po roční pauze vrací, na trenérské pozici posílí MAD Lions

Oblíbený top laner se po roční pauze vrací, na trenérské pozici posílí MAD Lions

Kateřina Sauerstromová

11. 8. 2021 09:25

28letý veterán bude s týmem úzce spolupracovat při nadcházejícím LEC play off 2021, které je klíčové v boji o mistrovství světa.

Kiss „Vizicsacsi“ Tamás, bývalý top laner týmu Splyce, strávil více než rok mimo scénu League of Legends. Nyní se Vizicsacsi vrací v roli pozičního kouče MAD Lions pro 2021 LEC playoff.

Maďarský borec si LEC zahrál naposledy v roce 2019, kdy spolu se svým týmem dosáhl až na mistrovství světa. Byl to jeho první a zároveň jediný moment, kdy se na místrovství světa objevil, ve vyřazovací fázi na něj ale čekal těžký soupeř. Faker, Teddy a zbytek tehdejší sestavy SK Telecom T1 porazili Splyce 3-1.

Během pětiletého působení v lize působil kromě Splyce ve špičkových týmech jako Unicorns of Love nebo Schalke 04. Na scéně byl považován za jednoho z nejlepších top lane hráčů v regionu a to i přes to, že se mu nepodařilo získat trofej LEC. Ke konci roku 2019 se rozhodl ukončit profesionální kariéru z důvodu ztráty motivace.

Nyní se pokusí předat své zkušenosti Armutovi, tureckému topaři v týmu MAD Lions. V aktuální sezóně se Armut, co se statistik a celkové produktivity týče, trápí. Dle dostupných statistik má v současné době čtvrtý nejvyšší počet zabití, ale druhý nejvyšší počet úmrtí mezi top lanery LEC.

Armut se navíc podílel pouze na 56,5% týmových zabití, což je nejméně v týmu a zároveň pátý nejhorší výsledek napříč zbytkem scény. Vizicsacsi se z turecké naděje pokusí dostat to nejlepší.

Zda se top lajna posunuje správným směrem se dozvíme už 14. srpna 2021, kdy se MAD Lions utkají s G2 Esports.

Související články