League of Legends Článek Nový korejský supertým? Sestavu Gen.G posílil hvězdný mid laner Chovy

Nový korejský supertým? Sestavu Gen.G posílil hvězdný mid laner Chovy

njc

24. 11. 2021 17:55

Tohle vypadá hodně slibně. Korejská organizace Gen.G téměř kompletně překopala kádr a její nová sestava je pořádně nabušená. K trojici nováčků v týmu se ve středu přidal korunní princ Jeong „Chovy“ Ji-hoon. Jeden z nejlepších mid lanerů světa je pátým dílkem extrémně silné skládanky Gen.G.

Reklama
Reklama

Rok 2021 nebyl pro Gen.G zklamáním. Týmu se dařilo, v obou splitech LCK skončil v top 3 a na světovém šampionátu byl jedinou hru od finále proti korejským kolegům z DWG KIA. Bohužel, EDG byli nad síly sestavy Gen.G, která si proti Číňanům a budoucím mistrům světa zahrála poslední společnou sérii.

Přestupové období bylo pro Gen.G ve znamení velkých loučení. Po třech letech z celku odešel Kim „Life“ Jeong-min, dvouleté angažmá pak zakončili Gwak „Bdd“ Bo-seong, Kim „Clid“ Tae-min a Kim „Rascal“ Kwang-hee. Life a Rascal přestoupili do KT Rolster, Bdd pak jde do Nongshim RedForce. Clid zatím nový dres neoblékl, hovoří se však o přestupu do DRX.

Náhrada za silnou čtveřici však rozhodně není k zahození. Největší radost fanouškům Gen.G udělal Jeong „Chovy“ Ji-hoon. 20letý Korejec dotáhnul svůj tým HLE do play off posledních Worlds. V Gen.G bude chtít ukázat svou sílu naplno. Má co dokazovat.

Korejský mid laner se pokusí dostat Gen.G na trůn LCK • Foto invenglobal.com

Zajímavá bude i top side nově složené skvadry. Na top lane přišel Choi „Doran“ Hyeon-joon, bývalý reprezentant týmů KT Rolster či Griffin. Do jungle se vrací Han „Peanut“ Wang-ho, jenž už si v Gen.G odkroutil dva splity v roce 2019 a doufá, že se dokáže vrátit do svých slavných let, kdy zářil v barvách ROX Tigers.

Park „Ruler“ Jae-hyukovi bude na bot lane dělat společnost Son „Lehends“ Si-woo. Ten se v posledních letech pohyboval spíše v nižších patrech LCK, Gen.G je pro něj velkým skokem vpřed. Bude stačit tempu svého spoluhráče na bot lane?

Sestava Gen.G v roce 2022:
Choi „Doran“ Hyeon-joon
Han „Peanut“ Wang-ho
Jeong „Chovy“ Ji-hoon
Park „Ruler“ Jae-hyuk
Son „Lehends“ Si-woo

Reklama
Reklama