FIFA 21 Článek Novinky FIFA 22: možnost zrušení oslav i konec otravné strategie

Novinky FIFA 22: možnost zrušení oslav i konec otravné strategie

njc

31. 7. 2021 17:25

Už jen dva měsíce dělí hráče od vydání FIFA 22. Nový ročník fotbalové pařby s sebou přináší velká očekávání. Gameři doufají, že se po nepříliš oblíbené FIFA 21 dočkají něčeho, na co budou za několik let vzpomínat v dobrém. Poslední informace napovídají tomu, že by se tak doopravdy mohlo stát.

Meta krajních obránců na stoperu je pryč

Konečně. EA Sports se podívali na zub protivné strategii, kdy hráči používali na pozici stopera krajní beky. Důvod byl jednoduchý.

Tito borci měli často o dost větší rychlost, a co se týče obranných schopností, byli na tom stejně jako urostlí stopeři. 

Ve FIFA 22 však těchto výhod nebude možno zneužívat. „Používání hráčů, kteří nejsou CB, na pozici CB, ovlivní negativně jejich defenzivní postavení,“ stojí v nejnovějších Pitch Notes

Nechcete sledovat oslavy soupeře? Není problém!

Často jsou nejtoxičtější součástí FIFA právě oslavy. Spousta hráčů si vychutnala vstřelení gólu a ne úplně příjemným způsobem dala svou radost najevo.

Tato možnost ve hře zůstane, soupeř už však nebude muset sledovat soupeře divoce slavící důležitou branku.

Špíl nově nabídne nastavení, kde si bude možno oslavy protihráče vypnout. Místo toho bude hráč, jenž inkasoval, sledovat reakci svých svěřenců.

Nové možnosti ve FIFA 22 • Foto EA Sports

Odstranění několika cancel skillů

La Croquetta, Elastico, Reverse Elastico a Scoop Turn. Všechny tyto kličky již nebudou moci být ve FIFA 22 zrušeny. Technika, která frustrovala snad všechny, bude v dalším ročníku omezena.

Na druhé straně budou cancely umožněné při používání Drag Back Spinu, Four Touch Turnu a Stepoveru.

Zde změny u kliček nekončí. Dvěma z nejsilnějších tirků, Bridgi a Directional nutmegu, byly zpomaleny animace a Heel to Heel bude nyní těžší. 

Icon switching

Jednodušší a přesnější přepínání mezi hráči je jedno z největších dlouhodobých přání hráčů. Často je switchování zmatečné, to by se však mělo s dalším ročníkem změnit.

EA Sports implementují do FIFA 22 tzv. „Icon switching“. Zmáčknutím R3 se ukáže nad čtyřmi obránci ikona s jistým směrem. Flicknutím do daného směru se ovládání přepne na určitého fotbalistu.

Icon Switching • Foto EA Sports

Další informace o HyperMotion Technology, nových statistikách i taktikách najdete zde.

Související články