FIFA 21 Článek Největší změny v historii FUT? Ve FIFA 22 uvidíme pozměněné FUT Champs i nové Rivals

Největší změny v historii FUT? Ve FIFA 22 uvidíme pozměněné FUT Champs i nové Rivals

njc

12. 8. 2021 13:30

Leaky a prvotní informace opravdu nelhaly. Rozdíl mezi FIFA 21 a 22 bude zřejmě největší v historii oblíbeného fotbálku od EA Sports. Kariéra, Pro Clubs i Ultimate Team. Co mód, to kupa vylepšení a novinek. Ty největší vyšly na svět v posledním týdnu, 10. srpna přišel na řadu oblíbený FUT.

Division Rivals

Progres

Jednotlivé divize budou ve FIFA 22 pozměněny. Nově se v každé z nich objeví:
Rank - ukazuje progres hráče v dané divizi a hráči díky němu mohou otevřít lepší odměny,
Stage - jednotlivé kroky mezi Ranky,
Checkpoint - předchází ztrátě progresu a zajišťují, že hráč zůstane na ideální úrovni.

V nových Division Rivals bude záležet na výsledku každého zápasu. Výhra hráči zajistí postup o jednu Stage, zatímco prohra jej pošle o jednu Stage zpět (pokud nejste na Checkpointu). Při remíze zůstává na stejné Stage.

FUT Rivals • Foto EA Sports

EA Sports odstraní rozzařovací zápasy, nově budou všichni hráči začínat v desáté divizi. 

Elitní divize

Nad nejvyšší divizí, kterou všichni dobře známe z předchozích ročníků (Division 1), bude nově elitní divize. Ta bude sloužit těm nejlepším. Progres v ní bude podobný jako ve FIFA 21, tedy pomocí Skill Ratingu. Jak se jednou hráči dostanou do elitní divize, zůstanou v ní po zbytek sezóny.

Odměny

Další parádní změny. Odměny v Division Rivals hráči získají za vítězství v určitém množství zápasů před koncem týdne. Na konci období získáte odměny za Rank, ve kterém se momentálně nacházíte. Pokud začnete týden Division Rivals v Div 5, ale probojujete se do Div 4, dostanete balíčky za Div 4.

Základní týdenní odměny můžete upgradovat tím, že každý týden vyhrajete více zápasů.

FUT týdenní odměny • Foto EA Sports

Sezóny a „Milestone Rewards“

Division Rivals budou nově sezónní záležitostí. Jedna sezóna trvá přibližně šest týdnů. Season Milestones jsou novým způsobem, jak mohou hráči získat lepší odměny. Stačí jen hrát více mačů. Na výsledku nezáleží, vždy se posunete dál ve svých sezónních odměnách. 

Na začátku každé sezóny spadnou playeři do nižší divize, který bude určena na základě jejich výsledku v poslední sezóně.

FUT Rivals • Foto EA Sports

FUT Champions

FUT Champs už nebudou jen víkendovou záležitostí. EA Sports rozprostřou FUT Champs do celého týdne pomocí Champions Play-Offs a Finals.

Ve FIFA 22 se nebudou ve FUT Champions počítat zápasy, nýbrž body. I prohra znamená progres.

Stejně jako v současné Fifě se gameři kvalifikují do FUT Champs skrze Division Rivals pomocí kvalifikačních bodů. Jakmile získají dostatečný počet bodů, automaticky se dostanou do Play-Offs a mohou okamžitě začít svou cestu.

Champions Play-offs jsou první částí celých FUT Champs. Play-Offs jsou otevřené během celé sezóny. Hráči budou postupovat během omezeného počtu zápasů, při kterých budou získávat body do Champions Ranků a odměn. Ty jsou dostupné na konci Champions Play-Offs.

FUT Play off • Foto EA Sports

Při zisku dostatečného počtu bodů dostanou hráči kvalifikační token pro FUT Champs Finals. Pokud se playeři do Finals nekvalifikují, mohou se vždy vrátit do Play-Offs, poté co získají potřebný počet bodů z Division Rivals.

FUT Champions Finals se budou odehrávat o víkendu během stejného časového rozpětí jako víkendová liga ve FIFA 21. Kvalifikační token dává hráčům možnost vstoupit do Champions Finals kdykoliv během hracího období (pátek 9:00 - pondělí 9:00).

Pro mnohé pohodlnou změnou bude přístupnost k odměnám za Finals. Jakmile hráči odehrají všechny zápasy, mohou si vyzvednout své balíčky.

Co-op Public Matchmaking

Nejnovější mód ve Frendlies. Hráči si budou moci vybrat s několika předpřipravených sestav, ve kterých si budou moci vyzkoušet hráče, se kterými by si třeba jinak nezahráli. Zároveň se tím EA Sports snaží eliminovat potenciální problém, který by mohl nastat při výběru sestav.

Hlavní menu

Nově budou ve FUT menu záložky Home, Play a Club. V záložce Home budou mít hráči přístup k úkolům, přestupům či SBC (změna oproti FIFA 21). Pod Play najdeme Squad Battles, Division Rivals, FUT Champions, Friendlies a FUT Draft. Club zahrnuje vaši sestavu, kustomizaci klubu, žebříčky a hráčské statistiky.

Menu FIFA 22 • Foto EA Sports

Další novinky

Jak již bylo dřív odhaleno, ve FIFA 22 přibude možnost přeskočení oslav soupeře. Dále budou přidány kompetitivní nastavení hry či nové možnost úprav stadionu.

Související články