League of Legends Článek Největší přestup v historii evropského League of Legends? Posílí Perkz Fnatic?

Největší přestup v historii evropského League of Legends? Posílí Perkz Fnatic?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

30. 10. 2020 03:30

Okolo Luky "Perkz" Perković je v posledních týdnech rušno. Chorvat je od června 2015 součástí organizace Carlose "Ocelote" Rodrígueze. S G2 Esports vyhrál osm splitů evropského LCS a je nejúspěšnějším hráčem v historii celého regionu. Jenže podle posledních informací bude měnit dres.

Od začátku své profesionální kariéry v červnu roku 2014 hrál Perkz na midlane. Dlouhé roky čaroval se svými mágy na středové linii, se kterou se na konci osmé sezóny rozloučil a šel hrát roli ADC.

V tomto složení se G2 Esports dařilo parádně, vyhráli oba splity evropské ligy, zvítězili na MSI a dostali se dokonce do finále Worlds. Jenže chorvatský borec nebyl spokojený a do roku 2020 nastoupil opět na midu. 

Netrvalo dlouho, role se opět prohodily. První split nehráli G2 i přes výhru v takové pohodě a Perkz šel opět za svým supportem na bot. Ještě před vyřazením G2 v play off světového šampionátu se šířily zprávy o pauze či případném odchodu Perkze z G2.

Perkz by se mohl přidat k Fnatic • Foto Riot Games

Podle esportsmaniacos.com nahradí Perkz 21letého Slovince Tima „Nemesis“ Lipovšeka. Ten by tak opustil Fnatic po dvou letech, kdy byl s britskou organizací třikrát druhý v LEC a dvakrát dosáhl na Top 8 na Worlds. V poslední době však musí snášet hodně kritiky a pravděpodobně přijde o své místo ve Fnatic.

Zdroj dále tvrdí, že v G2 by Perkze na ADC měl nahradit Elias „Upset“ Lipp, který se s největší pravděpodobností rozloučí s Astralis.

Potenciální sestava Fnatic:

Gabriël „Bwipo“ Rau
Oskar „Selfmade“ Boderek
Luka "Perkz" Perković
Martin „Rekkles“ Larsson
Zdravets „Hylissang“ Iliev Galabov

 

Související články