FIFA 21 Článek Nejlepší změny v celé FIFA 22? Kariérní mód přinese dlouho očekávané novinky

Nejlepší změny v celé FIFA 22? Kariérní mód přinese dlouho očekávané novinky

njc

7. 8. 2021 12:15

Od dob FIFA 07 volají fanoušci po návratu oblíbeného módu. Nyní se po patnácti letech tvorba vlastního klubu se konečně vrací. „Create Your Club“ je jedním z hlavních lákadel FIFA 22, změn kolem kariéry je však ještě mnohem víc.

Tvorba vlastního klubu

Opravdu dlouho jsme čekali. Zdá se být neuvěřitelné, že tak esenciální věc chyběla ve FIFA takovou dobu.

„Create Your Club“ se ale konečně vrací a hráči tak budou ve vedení všeho, co se okolo týmu děje. Začnete výběrem klubového jména, přezdívky, a ligy, v níž nahradíte jeden z celků. Začnete v jedné z nižších lig, nebo naskočíte okamžitě mezi nejlepší a budete bojovat o ty nejcennější trofeje světa?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Smíšené zápasy mužů a žen ve FIFA 22! Oblíbený mód se dočkal spousty změn

Po prvních volbách přijdou na řadu dresy, znak či stadion. Vše zmíněné lze změnit na začátku každé sezóny. Pokud chcete jako vlastník klubu jít více do hloubky, budete mít možnost změnit barvu sedadel nebo tvar sítí.

Skládání prvotní sestavy

Bez hráčů se fotbal hraje jen těžko. Na počátku vaší cesty fotbalovým světem si zvolíte věk vašeho celku i jejich hodnocení.

Co se týče národnostní playerů, ta bude záležet na lize, ve které budete bojovat. EA Sports dávají za příklad anglickou Premier League. Pokud půjdete se svým manšaftem do anglické soutěže, kde by bylo 7% hráčů francouzské národnosti, vaši svěřenci budou mít 7% pravděpodobnost být Francouzi.

Další rozhodnutí padne na rozpočtu. Začnete jako skromný celek, nebo budete okamžitě utrácet stovky milionů?

Hráčská kariéra

Sem tam menší změny, jinak se ale speciální kariérní mód v posledních letech přílišné péče nedočkal. To se ve FIFA 22 konečně změní.

Novinky

„Chceme napodobit zážitek mladého fotbalisty, který se pokouší probojovat do základní sestavy,“ říká Alex Constantinescu z develop týmu. Nově tak budou mít playeři možnost nastoupit do zápasu od momentu, kdy se trenér rozhodne pro jejich nasazení. Pokud se necítíte, nevadí, můžete zbytek zápasu simulovat.

Pokud však chcete přesvědčit vašeho kouče, že si zaloužíte víc minut, doporučení je jasné. Během celé vaší kariéry vás totiž bude trenér sledovat a bude se tak měnit váš „Manager Rating“.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Konec Messiho v Barce! Dočká se nové karty s ratingem 100 a kde bude ve FIFA 22?

Ten ukazuje trenérovu důvěru. Začnete jako hráč z lavičky, pokud však budete plnit dané úkoly, kouč vám bude dávat víc času na hřišti a postupem času vás může zařadit i do základní sestavy.

Na druhou stranu se může váš Manager Rating horšit. Neplníte úkoly? Hrozí přesunutí do rezervy a přestup.

Hráčský růst

Získávání zkušenostních bodů a levelování. Ve FIFA 22 se objeví zbrusu nový systém růstu vašeho profíka.

Podobně jako v reálném fotbale, zlepšovat se dá především v zápase a na tréninku. Čím lepší výkony předvedete a čím víc zamakáte na tréninku, tím lepší budete. Jednoduché.

Skill tree

Pro hráče her nic nového. Assassin's Creed, Tomb Raider či Path of Exile. Skill tree se objevuje ve velké části novějších pařeb, ke kterým se dalším ročníkem přidá také FIFA.

Růst hráče je tak ve vašich rukou. Vyberete si atributy, které chcete vylepšit, celý proces už nebude automatizovaný jako v minulých letech.

Na konci větví dovednostního stromu se objeví archetypy. Ty udělají největší rozdíl.

Perky

Postupným levelováním se odemknou nové perk sloty. Celkově lze zaplnit tři perk sloty, které vašemu profíkovi přidají speciální atributy.

Perky se dělí do čtyř kategorií - útok, tvoření šancí, defenziva a brankář. Nově se tak můžete rozhodnout odemknout lepší střely z dálky, pětihvězdičkovou slabou nohu či lepší přihrávky v posledních patnácti minutách zápasu. Všechny perky jsou detailněji popsány zde.

Každým levelem budou k dispozici další perky.