League of Legends Článek Mistr světa z roku 2020 si dává pauzu od profesionálního League of Legends

Mistr světa z roku 2020 si dává pauzu od profesionálního League of Legends

njc

22. 11. 2021 09:35

Jang „Nuguri“ Ha-gwon byl v posledních dnech často skloňovaným jménem. Po Korejcově nepovedeném angažmá v Číně se mluvilo o návratu do své domovské země, DWG Kia a případném přestupu do T1. Jenže žádná z fám nebyla pravdivá. Nuguri si dává od kompetitivního hraní League of Legends pauzu.

V Číně to Nugurimu a FunPlus Phoenix šlapalo. Jarní i letní split završili druhým místem v play off LPL, na Worlds jeli FPX jako jeden z favoritů. Cílem bylo finále, cokoli jiného by bylo zklamáním.

Jenže stopka pro čínský celek přišla již v základní skupině. FunPlus Phoenix skončili za DWG KIA, Cloud9 a Rogue na posledním místě a s turnajem se předčasně rozloučili. Bylo jasné, že přišel čas na změnu.

V zákulisí se řešil Nuguriho návrat do DWG KIA, týmu, se kterým získal v roce 2020 trofej světového šampiona. Už to byla skoro hotová věc. Jenže hvězdný 22letý top laner se rozhodl jinak.

„Dávám si pauzu. Všem fanouškům, kteří mě podporují, se omlouvám a děkuji,“ vzkázal Nuguri. Ten připojil krátkou zprávu k vyjádření své agentury. „Nuguri se nepřipojí k novému týmu a místo toho bude odpočívat. Toto rozhodnutí vzešlo z dlouhých diskusí mezi Nugurim, členy jeho rodiny a dalšími blízkými osobami a je to to, co Nuguri pro sebe skutečně chce,“ stojí v dopise pro fanoušky korejského hráče.

S FunPlus Phoenix se Nugurimu na Worlds nedařilo • Foto Riot Games

„V uplynulé sezóně se poprvé oddělil od své rodiny a přestěhoval do zámoří, kde žil v prostředí, které pro něj bylo velmi neznámé. Tyto problémy způsobily, že byl psychicky i fyzicky velmi vyčerpaný,“ vysvětluje Nuguriho agentura problémy mladého playera.

Mezi 17. a 18. listopadem pak byl jeden z nejlepších top lanerů světa na dovolené se svými blízkými. Tam zřejmě padlo finální rozhodnutí. „19. za mnou přišel a řekl, že si chce dát pauzu. Tak jsem obešel všechny kluby, které Nugurimu daly nabídku, a řekl jim, jaké je jeho rozhodnutí,“ popisuje Nuguriho agent rozhovory s celky, které se o korejskou hvězdu zajímaly.

Délka pauzy od kompetitivní scény není jasná. Jedno však ano - Nuguri nebude dalším top lanerem DWG KIA.

Související články