League of Legends Článek Matka vyčítala synovi, že vysedává u počítačové hry. Sblížili se, až když začala hrát s ním

Matka vyčítala synovi, že vysedává u počítačové hry. Sblížili se, až když začala hrát s ním

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

7. 12. 2020 21:35

„Neseď pořád u toho počítače! Jdi taky někdy ven! Proč nemůžeš dát pauzu?“ To jsou věty, které ve svém životě slyšel nejeden mladý gamer. Rodiče často nechápou vášeň svých dětí pro počítačové hry. Ty však můžou být pojítkem, které pomůže vztahu rodiče a dítěte.

53letá matka sdílela na internetu příběh, který začal něčím, co prožívají miliony rodin na celém světě. Její sedmnáctiletý syn miloval herní titul League of Legends. Nemluvil o ničem jiném. Jeho matka ale nikdy počítačové hry nehrála. Nechápala, proč nemůže v polovině vypnout zápas. Nerozuměla jeho nadšení pro esport. Jejich zájmy byly naprosto odlišné, jejich životy se rozdělovaly. Počítačové hry se však nakonec staly něčím, co je spojilo dohromady a po letech opět rodinu sblížilo.

Pro matku mladého teenagera nebylo hraní vůbec jednoduché. „Naučit se hrát League of Legends bylo obrovsky těžké. Z lásky ke svému synovi jsem to ale nevzdala,“ říká milující rodič. Po několika hrách na Summoner's Riftu přešla dvojice na ARAM, mnohem uvolněnější mód, kde si zároveň playeři rychleji osvojí mechaniky jednotlivých hrdinů a naučí se o hře většinu potřebného bez stresu Ranked her na Summoner's Riftu.

I přesto, že matka nikdy nebyla v LoL dost dobrá na to, aby se pustila do hodnocených her, rozuměla League of Legends natolik, aby dokázala sledovat esport a největší světové zápasy. V roce 2019 se svým synem vyrazila do Tchaj-wanu, kde společně sledovali obě semifinále MSI, druhého největšího světového turnaje v League of Legends. Tento společný zažítek je něčím, na co oba vzpomínají s úsměvem na tváři.

Momentálně již není mladík dítětem, žije sám a matka od hraní League of Legends upustila. „Rozhodně to stálo za to, jsem ráda, že jsem se věnovala tomu, co můj syn tolik miluje,“ končí šťastná matka svůj příběh. „Děkuji League of Legends za to, že mě opět propojilo s mým synem.“