Léto s League of Legends. Na konci června se koná Summer Cup, vítěz bere 100 tisíc
League of Legends Článek Léto s League of Legends. Na konci června se koná Summer Cup, vítěz bere 100 tisíc

Léto s League of Legends. Na konci června se koná Summer Cup, vítěz bere 100 tisíc

David Randuška

3. 6. 2022 20:45

Celkem osm týmů se probojuje na finálový turnaj v herním titulu League of Legends, který startuje 24. června. Kromě uzavřené kvalifikace dostanou šanci i celky, které se účastní kvalifikace otevřené. 

Jeden z vrcholů tuzemského esportu je už za rohem. Ještě než si elitní hráči League of Legends zbalí kufry na letní dovolenou tu je pro ně výzva. Summer Cup přináší možnost jak pro zavedené organizace, tak pro party, které se budou chtít ukázat. 

V banku je 185 tisíc, přičemž šampion bere z prizepoolového koláče hned více než polovinu - 100 tisíc.

Formát turnaje Summer Cup

Turnaj se v League of Legends se skládá ze čtyř fází. V první se týmy utkají ve čtyřech otevřených kvalifikacích o 16 postupových míst. Z každé kvalifikace postoupí 4 týmy. Kvalifikace se odehrají single-elimination pavoukem ve formátu BO1.

Uzavřené kvalifikace se zúčastní 16 týmů. V uzavřené kvalifikaci budou týmy rozděleny do 4 skupin po 4 týmech, kde se utkají GSL formátem. Nejlepší dva z každé skupiny postoupí do finálového play-off.

Do finálového play-off postoupí 8 týmů. Hrát se bude single elimination pavouk formátem BO5. Tato část bude probíhat na oficiálním streamu.

Související články