Legendární midlaner Moscow 5 AlexIch se připojuje k Riot Games
League of Legends Článek Legendární midlaner Moscow 5 AlexIch se připojuje k Riot Games

Legendární midlaner Moscow 5 AlexIch se připojuje k Riot Games

Jiří Punčochář, Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

31. 10. 2020 03:30

Alexey "Alex Ich" Ichetovkin je legendou světového League of Legends. Sedm let se pohyboval na evropské a severoamerické scéně, v paměti se divákům nejvíce zaryl díky svému působení v týmech Moscow 5 a Gambit Gaming. Nyní pro něj začíná nová životní kapitola.

V roce 2012 vládl Alex Ich s Moscow 5 evropské League of Legends scéně. Málokdo se Rusům mohl vyrovnat. Na historicky druhé Worlds jeli v roli favoritů. V semifinále však podlehli pozdějším vítězům a největšímu překvapení turnaje Taipei Assassins.

V prvním roce evropského LCS dosáhli dvakrát na bednu, na jaře je od první příčky dělila jediná hra. Bohužel, na Worlds skončili ještě o jednu fázi dřív než v předchozím roce, ve čtvrtfinále nestačili na NaJin Black Sword. Alex Ich však stále patřil mezi ty nejlepší midlanery světa.

Po jarním splitu LCS 2014 opustil Alex Ich Gambit Gaming a na začátku dalšího roku přišel neslavný odchod do Severní Ameriky. Ruský mág se další tři roky utápěl na dně amerického League of Legends. V polovině roku 2017 pak ukončil profesionální kariéru.

Nyní se vrací do světa League of Legends, tentokrát v jiné roli! Riot Games totiž přijali Rusa do svých řad, jeho povoláním bude softwarový inženýr. Třeba se dočkáme návratu midlane Kha'Zixe či AP Mastera Yiho!

Související články