Korejský vicemistr světa v League of Legends ukončuje kariéru
League of Legends Článek Korejský vicemistr světa v League of Legends ukončuje kariéru

Korejský vicemistr světa v League of Legends ukončuje kariéru

njc

17. 12. 2020 14:29

Song „Smeb“ Kyung-ho končí. Vicemistr světa z roku 2015 s KOO Tigers a top laner legendární sestavy ROX Tigers zažil v barvách KT Rolster neúspěšný rok 2020 a ve 25 letech se loučí s profesionálním League of Legends.

Dvojnásobné MVP korejského LCK a jedna z největších stálic korejské scény. Na Song „Smeb“ Kyung-hoa budou fanoušci vzpomínat především díky jeho výkonům s carry top lanery jako Riven či Fiora. Například hráči G2 Esports mají stále v paměti Smebovu ultimate za Kennena, kterou smázl celý tým soupeře. Když bylo třeba, dokázal Smeb otočit jediným playem celý zápas.

Světoví fanoušci League of Legends si korejské hvězdy poprvé všimli v roce 2015 v dresu GE Tigers. V prvním splitu LCK Season 5 se celek dostal až do finále, kde podlehl SKT T1, v létě již pod KOO opět ztroskotal na Fakerovi. Na Worlds nedali KOO Tigers v semifinále evropským Fnatic šanci a šli do finále. Opět se postavili nejlepšímu týmu historie. Opět bez úspěchu.

V roce 2016 již Tigers tentokrát pod ROX v Koreji ovládli letní split, na světový šampionát jeli v čele s nejlepším top lanerem světa jako favorité. Jenže v semifinále opět narazili na SKT T1, kde zas a znova prohráli. Smeb po dvou letech opustil Tigers a upsal se KT Rolster.

V nové organizaci Smeb opět dvakrát v play off podlehl týmu v čele s nejlepším hráčem historie League of Legends, na Worlds se KT nedokázali kvalifikovat. To se jim však o rok později podařilo.

V roli favorita selhali. Ve čtvrtfinále prohráli šokujícím způsobem s Invictus Gaming. Jak se později ukázalo, pro Smeba šlo o poslední šanci na mezinárodní úspěch, které korejská legenda nedokázala využít.

Poslední dva roky byly pro KT Rolster plné zklamání, Smeb si již play off korejské ligy ani Worlds nezahrál. Jeho příběh končí, jeden z nejlepších top lanerů historie League of Legends se nikdy nepodíval na úplný vrchol.