Konec kariéry. Febiven se loučí s profesionálním League of Legends
League of Legends Článek Konec kariéry. Febiven se loučí s profesionálním League of Legends

Konec kariéry. Febiven se loučí s profesionálním League of Legends

njc

18. 7. 2021 17:15

Fabian „Febiven“ Diepstraten ukončil po sedmi letech profesionální kariéru League of Legends. 24letý player se po půlroce ve Fnatic Rising rozhodl pro postup do další životní etapy, své rozhodnutí oznámil na Twitteru.

„S League of Legends je konec. Minimálně, co se profesionálního hraní týče,“ řekl Febiven na sobotním streamu, kdy s diváky rozebíral svůj konec na profesionální scéně LoL.

„Rozhodl jsem se tak kvůli tomu, že má šance na návrat na nejvyšší level profesionálního League of Legends je kvůli mým minulým rozhodnutím opravdu malá,“ odůvodňuje nizozemský midlaner své rozhodnutí, šest a půl roku po svém debutu v EU LCS (LEC).

Hned Febivenova úvodní sezóna byla bezpochyby jeho nejúspěšnější. S podceňovaným týmem Fnatic vybojoval ve Spring Splitu titul LCS a na MSI se mu hned dvakrát podařilo v 1v1 souboji porazit Lee „Faker“ Sang-hyeoka. V létě pak Fnatic předvedli bezchybný split, který se navždy zapsal do historie evropského LoL, na Worlds Febiven dokráčel až do semifinále.

Sám 24letý gamer však oblíbený okamžik nemá. „Nemohu porovnávat momenty, které jsem zažil a hráče, se kterými jsem hrál.“ 

Diváci však mají jasno. „Nikdy nezapomenu na jeho 1v1 proti Fakerovi a 18-0 split s Fnatic,“ vzpomínají fanoušci černo-oranžového týmu.

Související články