League of Legends Článek Konec jedné éry. Legendární ruská organizace nepokračuje v League of Legends

Konec jedné éry. Legendární ruská organizace nepokračuje v League of Legends

njc

23. 4. 2021 06:20

Alexey „Alex Ich“ Ichetovkin, Evgeny „Darien“ Mazaev, Evgeny „Genja“ Andryushin, Edward „Edward“ Abgaryan, Danil „Diamondprox“ Reshetnikov. Takové bylo složení historicky první sestavy Gambit Gaming (Gambit Esports). Tým byl součástí světového League of Legends kolotoče dlouhých osm let. Jedna slavná éra LoL končí.

Reklama
Reklama

Slavná čtveřice z původních týmů evropské LCS přichází o prvního člena. Fnatic a SK Gaming se stále drží v LEC, Evil Geniuses válčí v LCS. Gambit se po prodání slotu v Evropě uchýlili do CIS, součástí LCL byli také v jarním splitu letošního roku. Bohužel tomu tak bylo naposledy. Gambit Esports opouští svět League of Legends.

„Bylo to obrovsky těžké rozhodnutí. Naše organizace začala v League of Legends,“ vzpomíná Konstantin Pikiner, CEO Gambit Esports. Již zmiňovaná pětice dostala Gambit na světový šampionát v roce 2013, LCS však nikdy neovládla. Nutno říci, že tři vyhraná IEM nejsou rozhodně k zahození.

Na původní úspěchy dokázali Gambit navázat až během ruského tažení, když organizace ovládla tři splity LCL. V letech 2017 a 2018 se naposledy Gambit podívali na Worlds, v posledním splitu CIS ligy skončili hráči v červeném na děleném třetím místě.

Sledovanost LCL se meziročně až děsivě propadla, finále letního splitu 2020 sledovalo třikrát víc fanoušků než finále na jaře 2021. Dota 2 je dlouhodobě tou nejoblíbenější a nejsledovanější MOBA pařbou, v Counter-Striku vládnou východní celky světu. LoL prostě v Rusku netáhne a to chápe i slavná organizace.

Gambit se však navždy zapsali do historie League of Legends. Jen těžko zapomenout na legendárního Weedwicka nebo Genjova Kog'Mava s Trinity Force. Sledování highlightů červené skvadry je krásným nostalgickým zážitkem.

 

 

 

Související články

Reklama
Reklama