Klíčové změny v Team Liquid. Jatt rezignoval na pozici trenéra, Santorin si dává pauzu
League of Legends Článek Klíčové změny v Team Liquid. Jatt rezignoval na pozici trenéra, Santorin si dává pauzu

Klíčové změny v Team Liquid. Jatt rezignoval na pozici trenéra, Santorin si dává pauzu

Kateřina Sauerstromová

25. 6. 2021 14:20

Když Christian „IWillDominate” Rivera tweetnul, že Joshua „Jatt” Leesman rezignoval na pozici hlavního trenéra, byla herní komunita v šoku. Nakonec se stalo více změn, než kdokoliv očekával.

Donucen k rezignaci, zmiňoval Rivera ve svém tweetu. Odchod dosavadního trenéra nyní potvrdil i sám Team Liquid.

Streamer celku Cloud9 se kontroverzních výroků nedopustil poprvé. „Jak „alpha” by bylo, kdyby Barney „Alphari” Morris dostal zpátky svůj spot v Team Liquid a Jatt rezignoval?” ptal se Rivera 24. června 2021 na svém Twitteru.

Rivera dával najevo své opovržení vůči týmu Liquid a Jattovi od chvíle, kdy byl Alphari poslán na lavičku. Tehdejší krok Liquidu označil za “recept na neúspěch”.

Jatt nakonec Liquid opravdu opouští, vyvrátil ale Riverovi tvrzení o tom, že by byl k rozhodnutí donucen. „Rozhodl jsem se rezignovat na pozici hlavního trenéra Team Liquid. Jedná se výhradně o mé rozhodnutí,” napsal v oficiálním vyjádření Jatt.

Další velká změna se týká junglera Santorina. Na základě oficiálních informací trpí zdravotními problémy, které jej donutily dát si přestávku od profesionálního hraní. „Santorin má naší plnou podporu. Pokusíme se mu poskytnout dostatečné prostředky, které pomohou diagnostikovat a léčit jeho zdravotní potíže,” sdělil Team Liquid.

Alphari má do 27. června 2021 osobní volno, na jeho pozici zůstane až do odvolání Jenkins. „Jsme nesmírně hrdí na jeho vynikající herní výkony a oddanost týmu i v takto náročných podmínkách,” okomentoval Liquid Jenkinse.

Související články