Ještě jeden zlatý večírek pro Fakera? Legenda T1 touží po šesti letech znovu vyhrát Worlds
League of Legends Článek Ještě jeden zlatý večírek pro Fakera? Legenda T1 touží po šesti letech znovu vyhrát Worlds

Ještě jeden zlatý večírek pro Fakera? Legenda T1 touží po šesti letech znovu vyhrát Worlds

David Randuška

25. 10. 2022 17:35

Je mu šestadvacet let, na největší úspěchy ale dosáhl ještě jako teenager. Lee "Faker" Sang-hyeok je trojnásobným šampionem Worlds. Na titul ale na světovém finále čeká už šest let. Přidat do sbírky další zlato může korejský Midlaner letos. První důležitý krok jej čeká v sobotu, kdy se v semifinále utká jeho T1 s čínským týmem JD Gaming.

Grand Finále si Faker zahrál naposledy v roce 2017. Tehdy mohl získat svůj čtvrtý titul a třetí v řadě. Jenže T1 padli v čínském Pekingu s korejskými rivaly Samsung Galaxy

Následovala čtyřletka, během které se Faker dostal dvakrát do semifinále. V obou případech to byla na Worlds konečná pro legendárního midaře. Tenhle trend chce prolomit letos ve Spojených státech. Po přesvědčivé výhře ve čtvrtfinále nad Royal Never Give Up musí vyprovodit z turnaje dalšího čínského soupeře - JD Gaming, kteří si rovněž hravě poradili s posledním evropským celkem v soutěži Rogue

Pokud T1 nad obhájci loňského titulu uspějí, uvidíme finále v režii dvou korejských celků. V druhé větvy pavouka si to o postup rozdají týmy DRX Gen.G Esports.

Upřené zraky k Fakerovi

Faker je tím, kdo by měl svoji sestavu dotáhnout až do Grand Finále a vrátit titul do stáje T1. Jeho knowledge a zkušenosti jsou nezměrné. Korejský player se navíc nechal před semifinálovým kláním pro dotesports slyšet, že hraje s mnohem pozitivnějšími emocemi a necítí se tak pod tlakem, jako v minulosti.

"Všichni kolem mě ke mně vzhlíží, hlavně proto, že jsem kapitán týmu," říká Faker. "I proto vynakládám ještě větší úsilí, abych ukázal svoji lepší verzi a byl tu pro tým, kdykoliv potřebuje moji pomoc," dodává korejský matador.

 

Související články