Jankos neměl daleko k Twitch banu! Nechal se totiž napálit rasistickým příspěvkem
League of Legends Článek Jankos neměl daleko k Twitch banu! Nechal se totiž napálit rasistickým příspěvkem

Jankos neměl daleko k Twitch banu! Nechal se totiž napálit rasistickým příspěvkem

Kateřina Sauerstromová

29. 12. 2021 15:36

Slavný jungler a člen celku G2 mohl přijít o svůj Twitch kanál, když na svém streamu přečetl rasistickou nadávku, která byla součástí příspěvku od zákeřného diváka.

Během živého vysílání přistál Jankosovi donate v hodnotě jednoho dolaru od uživatele, jehož jméno by se dalo přeložit jako „mé koleno roste“. Jankos na peněžní dar zareagoval slovy „doufám, že tvé koleno nebude moc velké”, následně se ale v chatu spustila lavina negativních reakcí.

Přezdívka dotyčného uživatele „MyKneeGrows“ je totiž známý způsob, jakým se dá vyjádřit slovní spojení “my negros”, což může na striktní platformě Twitch zapříčinit potíže. Jankosovi celá situace po reakci chatu brzy došla a za nedorozumění se omluvil.

„Vyslovil jsem jeho jméno, protože to pro mě opravdu neznělo nějak špatně, když si to teď ale v hlavě zopakuji, tak vím, co to znamená. Měl bych víc přemýšlet než příště něco řeknu,” okomentoval celou situaci Jankos.

Jankos očividně neměl nic špatného v úmyslu a incident naštěstí skončil pouze potěšením škodolibého diváka, který mu za pouhý dolar mohl zničit kanál s více než milionem sledujících.

Související články