League of Legends Článek Jankos do důchodu? Perkz naznačuje odchod bývalého spoluhráče do NA

Jankos do důchodu? Perkz naznačuje odchod bývalého spoluhráče do NA

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

16. 2. 2021 17:43

V posledních letech jde o tradiční postup evropských League of Legends hráčů? V Evropě se vám nedaří nebo jste na konci kariéry a chcete si před koncem kariéry slušně přivydělat? Jděte do Ameriky! Do podobné fáze se podle všeho dostává také Marcin „Jankos“ Jankowski.

Informaci vypustil do světa bývalý Jankosův bývalý spoluhráč a legenda G2 Esports Luka „Perkz“ Perković. „Vím, že Jankos chce po tomto roce do NA,“ řekl Chorvat v pořadu The Crackdown.

Posledních sedm let patří polský jungler mezi evropskou špičku pánů lesa. V LEC patří mezi hráče s nejvíce zápasy, v létě 2019 a na jaře 2020 se stal nejlepším hráčem ligy, kterou s G2 Esports čtyřikrát ovládl. Spolu s G2 zvítězil také na MSI.

Jenže ta největší trofej stále chybí. Nikdy se mu nepodařilo zvítězit na největším světovém turnaji, Worlds. A pokud to nevyjde s letošní sestavou G2 Esports, kdy jindy? Je tak možné, že by využil situace, kdy bude mezi top junglery západní scény a půjde si vydělat slušné peníze do Ameriky?

Podle Perkze to má polská legenda v plánu. Pokud se tak stane, skončí dlouhá éra zřejmě nejlepšího junglera evropského LCS/LEC, kterého jen těžko někdo překoná.

Další otázkou je, do jakého týmu by se Jankos přestěhoval? Reálně přichází k úvahu pouze velká trojka Team Liquid, Cloud9 a TSM, případně 100 Thieves. 

Spojení Jankose s bývalými spoluhráči Zvenem a Perkzem by sice bylo pěkné, kvůli pravidlu s maximálně dvěma importy v jednom týmu však není možné. Podobná je situace v Team Liquid, kde se však spekuluje o tom, že by se Yongin Jo od příští sezóny nemusel počítat mezi importy a Jankos by tak mohl posílit TL. TSM by se museli zbavit jednoho ze svých importů (PowerOfEvil, SwordArt), aby vznikl prostor pro evropského junglera. 

Související články